Від радіоелектроніки до релігійної журналістики
Дмитро Левін — автор офіційного сайту Адвентистської церкви в Україні.
Народився у 1971 році у місті Городня, Чернігівської області.
Після розлучення батьків, разом з братом, виховувався у сім’ї свого дідуся, головного редактора однієї з районних газет Чернігівщини.
Володіючи кількома мовами, ще у шкільні роки, зробив переклад декількох оповідань Михайла Козака зі збірки «Чарівна торба» для дітей що не розуміли українську мову.
Своє перше оповідання написав у 14 років, (опубліковане не було).
В одному з інтерв’ю якось розповів: «Моїм першим і найкращим читачем був мій брат. Якось він натрапив на мої рукописи, перечитав усе, що я написав, похитав головою і сказав: «Ну ти даєш…» «Не насміхався, не глузував, просто поклав зошити на місце…»
Після закінчення школи, переїхавши у місто Гомель, Білорусь, Дмитро закінчив училище нафто-хімічної галузі за спеціальністю «Контрольно вимірювальні прилади та автоматика».
Строкову службу проходив у Центрі пеленгації космічних об’єктів та літальних апаратів (ЦПКОіЛА), після закінчення якої повернувся на Україну.
Закінчивши ДТЕТ (нині Техніко — економічний коледж Дніпровського державного технічного університету) працював на телевізійному заводі «Агат», українському філіалівиробничого об’єднання «Рубін».
У 1994 році приєднався до церкви через водне хрещення, а вже за три роки очолив місцеву громаду адвентистів сьомого дня.
Своє повернення до письменництва пояснює просто: «То був час масових євангелізаційних програм. Весь час треба було щось писати. Об’яви у періодичні видання, статті, лекції, проповіді, тексти до рекламних буклетів та постерів. Але частіше за все треба було просто пояснювати хто такі адвентисти і у що вони вірять»
Матеріалів тих часів залишилось небагато. Переклад на українську декількох розділів книги «В начале было слово», для проведення уроків християнської етики у загальноосвітніх школах, та цикл оповідань «Цікаві історії», що пізніше розміщувався на ресурсі «Blogspot».
З 2000-го року запрошений на пасторське служіння в Дніпровську Конференцію Церкви адвентистів сьомого дня, а за два роки по тому допомагає у створенні контенту сайту Дніпровського об’єднання. На сайті з’являються серії публікацій «Листи з пасторського столу», «Творіння або еволюція», «Питали? Відповідаємо!».
З 2015 року починає співпрацювати з харківською інтернет газетою «Путь», а за рік, у 2016му, з журналом для підлітків «Країна історій», який друкує його оповідання та статті.
Найцікавіше те, що його публікації для дорослої аудиторії: богословські роздуми та аналітичні матеріали, а журнал на той час друкував лише історії для підлітків від 9 до 14 років.
З жовтня 2016 по жовтень 2017 Дмитро Левін виконував обов’язки секретаря Полтавського обласного міжконфесійного організаційного комітету зі святкування 500річчя Реформації, та очолював відділ по роботі з ЗМІ. Стаття «500 років Реформації»надрукована виданням «Базар медіа» у лютому 2017 року є типовим зразком робіт того періоду.
Приймаючи участь уміжнародній наукової конференції «Спадок Реформації: до 500 річчя 95 тез Мартіна Лютера та памяті Ю.О. Голубкіна», що проходила у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, та Десятому Всеукраїнському науково-практичного семінарі «Актуальні питання всесвітньої історії та методика їх викладання. До 500 – ліття Реформації в Європі», опублікував доповідь «Сучасний євангельский протестантизм в Україні: здобутки та перспективи», що увійшла до збірки наукових праць «Епоха Реформації та сучасна Україна».
Сьогодні матеріали Дмитра Левіна публікують на офіційному сайті Української Унійної Конференції та на сайті інтернет газети «Путь».
Проаналізувавши публікації Дмитра Левіна, можна умовно розділити їх на кілька частин.
Перша частина цих матеріалів є аналітикою, оскільки автор, намагається описати певні зміни у суспільстві та житті церкви спираючись на доступну інформацію.
Публікації «Сучасний євангельский протестантизм в Україні» та «О чём говорит статистика»,не лише аргументовано представляють той чи інший факт, а й залишають відкритим питання стосовно їх вирішення, таким чином запрошуючи читачів сформулювати власну думку стосовно подій що відбуваються.
Друга, найбільша, група публікацій – це матеріали апологетичного напрямку. Такі статті як «Библейское основание святости воскресного дня, или когда проповедовал апостол Павел», «Спасение язычников и традиции иудаизма в 15-й главе книги Деяния апостолов» не лише пояснюють адвентистську точку зору на біблійний текст або уривок, а й захищають вірність такого розуміння.
І нарешті третю частину публікацій складають оповідання, що у ненав’язливій художній формі доносять до читача ідеї добра та вірного вибору. Наприклад оповідання «Дівчата, хлопчики та ножик» надруковане у журналі «Країна історій» розповідає як легко втратити друга, а стаття «Скільки кроків до неба?» розповідає про тих хто формував наукову думку людства.
Отже ми можемо дійти висновку, що релігійний журналіст не обов’язково повинен «вдень і вночі» писати лише про релігію. Журналіст може доносити до читачів переваги життя по Божественним принципам, залишаючи за собою право обирати у якій формі він це зробить.
Мар’яна Сидорочкіна
Використані джерела:
Левін Д. СучаснийєвангельськийпротестантизмвУкраїні: перспективиіактуальністьнауковихдосліджень[Електронний ресурс] / Д. Левін // Интернет газета «Путь» – 03.03.2021. – Режим доступу до ресурсу: https://www.asd.in.ua/archives/1188344379.
Левін Д. СучаснийєвангельськийпротестантизмвУкраїні: здобутки і перспективи. / ДмитроЛевін. // Епоха Реформації та сучасна Україна. – 2017 – Полтава.
Левін Д. Дівчата, хлопчики та ножик» /Дмитро Левін// «Країна історій» №6 – 2016– Дніпро
Левин Д. Спасение язычников и традиции иудаизма в 15-й главе книги Деяния апостолов. Цикл бесед с пастором Церкви адвентистов седьмого дня [Електронний ресурс]. / Д. Левин// Интернет газета «Путь» – 2016. – Режим доступу до ресурсу: https://www.asd.in.ua/archives/1188334422.
Левин Д. Библейское основание святости воскресного дня, или когда проповедовал апостол Павел [Електронний ресурс] / Д. Левин. – 2015. // Интернет газета «Путь» – 21.01.2015. – Режим доступу до ресурсу: https://www.asd.in.ua/archives/1188322684