Творчий профіль. Григорій Коваленко
Біографія Георгія Коваленка
Коваленко Георгій Іванович – протоієрей УПЦ, який народився у 1968 році у місті Конотоп. Навчався у Національному Університеті ім. Тараса Шевченка, закінчивши з відзнакою філософський факультет у 1996 році. Він також служив у прикордонних військах у 1986-1988 рр.
Георгій Іванович створив перший в Україні православний інтернетресурс «Православіє в Україні» (1998) та став членом громадянської Ініціативи «21 листопада» з 2014 року.
Також протоієрей є засновником просвітницького проєкту ОТЧЕНАШ.укр з 2015 року.
З 2002 року регулярно друкується у всеукраїнських церковних та світських виданнях. Написав низку філософських та публіцистичних статей. Перші його статті: «Наши дети и современный мир глазами православных СМИ» в кн.: Семья в постатеистическом обществе: / Сост. К. Сигов. — К.: Дух і літера, 2002. — С. 151 — 153 і «Катехизация и богословие на языке современных технологий» в кн.: Образование и семья в постатеистических обществах. — К., 2003 — С. 208 — 213.
Крім того, Коваленко був активним учасником Революції Гідності та постійно виступав на головних заходах цього руху у 2013 — 2014 рр.
Книга Біблійні історії для дітей
Книга протоієрея Української православної церкви Георгія Ковеленка «Біблійні історії для дітей» видана у 2016 році, видавництвом «книголав».
У 2019 році кнугу було перевидано додатковим тиражем. Це видання допомаже вам швидко та цікаво донести Біблійні істини до дітей. У книзі містяться 33 історії з Нового та Старого заповіту. Усе історії йдуть попорядку, тобто від початку створення Світу, гріхопадіння, народження Ісуса Христа, смерть та Воскресіння Спасителя.
Окрім оповідання біблійних історій, книга також пояснює чому варто святкувати Різдво, Пасху та інші релігійні свята. Звичайно, це видання не буде повністю переказувати всі біблійні тези, оскільки розраховане на дітей від 6 до 12 років.
«Біблійні сюжети і образи – це не тільки про далеке минуле і не тільки про біблійних героїв.
Ці історії архетипні, а це означає, що в них можна знайти багато цікавого і корисного для нашого життя. Тому їх варто читати в родинному колі, бо вони не тільки для дітей. Хоча, сподіваюся, дорослі не обмежаться читанням тільки «дитячої» версії Біблії», – сказав автор книги Георгій Коваленко.
Також у книзі присутні різнобарвні та незвичайні ілюстрації, які створила Юлія Пилипчатіна – сучасна українська художниця та ілюстраторка.
Книга Навіщо українцям два Різдва
Книга видана видавництвом Дух і Література спільно з видавництвом Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості у 2017 році українською мовою. Авторами є Григорій Коваленко спільно з Вячеславом Горшком.
Книга вміщає в себе 4 розділи, які відповідають на такі питання: «Коли насправді народився Ісус?», «Навіщо українцям потрібен ще один різдвяний вихідний 25 грудня?» «Чим святий Миколай відрізняється від Діда Мороза?», «Чи може історія 2000-річної давнини бути цікавою й актуальною сьогодні?».
Видання дійсно цікава, адже завжди напередодні свят між українцями точиться суперечка, коли святкувати Різдво 25 грудня чи 7 січня? Це буде корисно прочитати тим, хто вже деякий час намагається зрозуміти значення новорічно-різдвяних святкових циклів.
Книга Катехизм Українця ХХІ століття
На початку книги у вступі зазначено, що це видання є продовженням теми творчості українського діяча Богдана Заклинського, яка вийшла близько 100 років тому під назвою «Що повинен знати кожен українець?». Автори книги «Катехизм Українця ХХІ століття» Володимир Романенко та Георгій Коваленко, пропонують читачам поринути у світ справжніх українців, визначити «спільні для всіх українців поняття, цінності та погляди – незалежно від професії, соціального статусу, часу та місця народження, проживання та навіть етнічного походження».
«У книзі є певна ієрархія цінностей, — наголосив співавтор книги, протоієрей Георгій Коваленко. — Але ця книжка, будучи світською, не відірвана від релігійної традиції: тут є посилання й на Святе Письмо. Враховуючи, що ми написали діалог, то сподіваємося на йогопродовження».
Книга включає в себе 13 розділів, у кожному з яких розглядається певна тема. Тексти присвячені землі, людям, мові, вірі, свободі, родині, праці, власності, історії, культурі, державі, українцям, які перебувають за кордоном. Дуже у цікавому форматі написана книга, питання-відповідь. Адже, дійсно в голові кожного українця і не тільки виникало хоча б одне із зазначених запитань. Наприклад «Чому маємо триматися своєї мови та пишатися нею?», «Чи може Українець бути громадянином іншої країни?», «Хто є Український народ?», «Які причини та цілі тимчасового перебування Українців на чужині?». На ці та інші питання, автори відповідають дуже лаконічно, цікаво та легко для сприймання.
На мою думку, це видання може бути цікавим, пізнавальним і корисним для всіх, як для української молоді, так і для тих, хто хоче зрозуміти, якими є справжні українці, якою є наша культура, традиції та цінності.
Інші видання Георгія Коваленка:
- «Наши дети и современный мир глазами православных СМИ» в кн.: Семья в постатеистическом обществе: / Сост. К. Сигов. — К.: Дух і літера, 2002. — С. 151 – 153
- «Катехизация и богословие на языке современных технологий» в кн.: Образование и семья в постатеистических обществах. — К., 2003 — С. 208 — 213.
- Церква гнаних і гонителів: невивчені уроки ХХ століття [Електронний ресурс] // risu. – 2017.
- Коваленко Г. Православні Церкви України: стабільно нерозв’язаний конфлікт [Електронний ресурс] / Георгій Коваленко // risu. – 2020.
- Коваленко Г. Буча: Де був Бог і чи є Він взагалі [Електронний ресурс] / Георгій Коваленко // risu. – 2022.
Використані джерела:
- Біблійні історії для дітей. книголав. URL: https://knigolove.ua/book/biblijni-istorii-dla-ditej (дата звернення: 02.11.2022).
- Навіщо українцям два Різдва. ДУХ І ЛІТЕРА. URL: https://duh-i-litera.com/bookstore/navischo-ukrantsjam-dva-rizdva (дата звернення: 02.11.2022).
- Коваленко Г., Романенко В. Катехизм Українця ХХІ століття. Київ : Богуславкнига, 2016. 88 с.