Вопрос служителю: Чи можна переливати кров?
Володимир запитує: Що Біблія говорить про переливання крові? Чи можна це робити?
Відповідь: Володимире, дякуємо за питання, яке на сьогодні є актуальним. Нині існують різні думки й погляди стосовно переливання крові, і тому важливо дослідити, як взагалі Бог ставиться до цієї процедури.
Скажу відразу, що дана тема не висвітлюється на сторінках Святого Письма. Але ми можемо винести принцип, який допоможе нам зрозуміти позицію Бога. Як відомо, Біблія категорично забороняє споживати кров. Про це свідчать ряд текстів – Буття 9:4, Левіт 17:14, Дії 15:29 та інші. Коли люди споживають кров, вона потрапляє у шлунок, де іде процес перетравлення і всмоктування у судини з кишківника. Після цього кров використовується організмом як їжа, а це суперечить Божій волі щодо нашої життєдіяльності. Коли ж мова йде про переливання крові, то варто зауважити, що під час цієї процедури пацієнту вводять кров, отриману від донора або від нього самого, через найпоширеніший спосіб – у вени. Щоб замінити втрачені компоненти крові при різноманітних захворюваннях використовується переливання. Таким чином здійснюється спасіння людського життя, що, безумовно, не суперечить Божому Слову.
У книзі Левіт 17:14 написано: «Бо життя кожного тіла в його крові…» Якщо кров містить життя, то кожен може поділитися власною кров’ю, щоб врятувати іншого. Як приклад можна навести Ісуса, Який Своєю пролитою кров’ю спас нас від гріха. Апостол Іван був переконаний – «…кров Ісуса Христа очищає нас від усякого гріха» (1 Івана 1:7).
Тож ми як послідовники Ісуса теж можемо стати донорами для спасіння людських життів.
Альона Білик, бакалаврант богослов’я