У час пандемії адвентистські богослови продовжують звіщати Євангеліє
Розповідає В’ячеслав Корчук, ректор Українського адвентистського теологічного інституту.
1. Які є результати суспільної та соціальної діяльності українських протестантів у 2019-2020 роках (ВРЦІРО, РЄПЦУ, суспільні організації, громадські рухи; благодійність, освіта)?
В умовах, що склалися в результаті глобальної пандемії християни України продовжували виконувати місію, покладену на них Самим Богом – звіщати вічне Євангеліє. Цю роботу вони звершували через різні можливості, які є в наявності кожної церкви. Мені більш відомо, як і вам, те, що було зроблено, як студентами так і викладацько-професорським складом УГІ та УАТІ.
Яких результатів досягнув освітній комплекс УАЦВО в соціальній діяльності?
Звичайно, все перерахувати, навіть за пів року діяльності навчального закладу – це не просто, бо робота звершується велика. Існує стратегічний план розвитку навчального закладу і крок за кроком ми розбудовуємо нові стратегічні об’єкти, інфраструктуру. Насамперед, важливо що відбувається зріст і удосконалення як фахового так і духовного життя студентів. Ми співпрацюємо з іншими навчальними закладами і разом проводимо наукові конференції, приймаємо участь і міжнародних конференціях… Сьогодні серед студентства стали поширеними соціальні проекти допомоги тим людям, хто у ній має велику потребу.
2. Якою є конфесійна динаміка українських протестантів за цей час: приріст-утрата членства, активність у служінні, розбудова церковної інфраструктури?
В теперішній час протестанти в Україні є другими за кількістю вірян після православних, але перевершують за численістю католиків римського обряду. В цілому протестанти складають від 1,3 % до 2,4 % населення.
В останні роки був певний відтік вірян. Можливо це якось пов’язано з пандемією. Хоча якщо брати у всесвітньому масштабі, то є і приріст членства.
На жаль протестантизм в Україні не чимось таким – єдиним. Протестантизм поділений на кілька конфесій і багато різних деномінацій. При цьому всьому важливим є те, що протестанти беруть участь у Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій та Українському Біблійному Товаристві.
Важливим об’єднуючим здобутком останнього часу всіх християн є друк Біблії Рафаїла Турконяка. Є надія, що цей переклад допоможе багатьом людям знайти дорогу правди, що приведе їх Христа.
За цей 2019-2020 навчальний рік чи прослідковується у студентів більше бажання служити і розбудовувати церковну інфраструктуру?
Цей рік у зв’язку з пандемією зробив дуже серйозні корективи. Проте, Церква АСД продовжувала звершувати душпастирську діяльність, навіть в умовах Covid-19. Наприклад на початку вересня 2020 року проводився дуже серйозний тренінг в якому пасторам і людям, котрі обіймають церковні посади розповідали про те, як працювати в телеграм, вайбер, та інших сучасних соціальних мережах. Ми намагаємося іти вперед з Євангелієм і в будь-яких умовах доносити істину. Ми не зупиняємося перед труднощами а тому знаходимося в постійному пошуку кращого донесення слова Божого людям. І до тих пір, поки ми не втратимо динаміку, і в будь яких обставинах з якими нам доведеться стикнутися, йти далі, уперед – ми зможемо сповістити людям про те, що чекає нас попереду – а саме, Другий Прихід Христа у цей світ.
3. Які виклики діяльності українських протестантів створила пандемія коронавірусу?
Найбільша проблема не можливість бачити людину, коли ти доносиш до неї Євангеліє. Набагато комфортніше віч-на-віч спілкуватися, коли ти бачиш її реакцію, адже ми як соціальні люди звикли бути відкритими коли спілкуємося. А пандемія внесла корективи і зменшила можливості до яких ми, до речі – дуже звикли. Тобто відбулося те, що до цього моменту не могли зробити ніякі сили зла, в тому числі і сили колишньої комуністичної партії, яка намагалася заборонити релігію. Навіть у ті буремні часи люди все одно намагалися ходити в церкви. Потрібно було мати сильну віру в Бога, щоб залишатися вірним Його заповітам. Бог створив на землі церкву як велику сім’ю для того, щоб ми могли бути разом, підтримувати один одного і разом навчатися зі Слова Божого. Так, викликів є і сьогодні чимало, але разом ми ростемо, навчаємось, віримо, любимо і разом служимо Богу і людям. Так заповів нам чинити Архіпастир – Христос.