Питання служителю: Участь дітей у Вечері Господній — чи можна?

06-02-2021, 1 комментарий

ВопросЗапитує Руслан: Участь дітей у Вечері Господньої — чи можна?

Відповідь: Вітаю вас, Руслан!

Перше що нам слід зробити це подивитися на Біблію, в Біблії ні разу не згадується участь дітей в вечері Господній, тому що до цього обряду відносилися дуже відповідально.

Луки 22: 14-22. «А коли настав час, сів до столу, і апостоли з Ним. І промовив до них: Я дуже бажав спожити цю пасху із вами, перш ніж муки прийму. Бо кажу вам, що вже споживати не буду її, поки сповниться в Божому Царстві вона. Узявши ж чашу, і вчинивши подяку, Він промовив: Візьміть її, і поділіть між собою. Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного, доки Боже Царство не прийде. Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене! По вечері так само ж і чашу, говорячи: Оця чаша Новий Заповіт у Моїй крові, що за вас проливається. Та однак, за столом ось зо Мною рука Мого зрадника.»

Перед тим коли ми приймаємо вечерю ми повинні усвідомити подвиг Христа, і що він зробив для нас, і най головніше що значать вино(виноградний сік) і прісний хліб.

Чи здатна недозріла дитина це зрозуміти?  Звісно ніде чітко не сказано що дітям не можна приймати вечерю, це тільки рекомендація, і посил на те що тільки духовно зріла людина може брати участь у вечері Господній. Якщо дитина розуміє і усвідомлює значущість Вечері Господньої то так її ніхто не заборонить, навпаки – коли дитина усвідомлює, вона може приймати участь оскільки вона зрозуміла що Христос постраждав за Неї.

Тільки коли дитина усвідомлює про Тіло Господнє, вірить у рятівну жертву Христа і прощення гріхів — думаю що така дитина може брати участь у Вечері Господній.

А просто так якщо її захотілося то ні таке не може бути адже повинно бути усвідомлення. Але ми не можемо казати хто готовий примати вечерю а хто ні, бо серце людини знає тільки Бог.

Хочу привести одну цікаву цитату пророчиці Елен Уайт – «Приклад Христа не дозволяє нам відстороняти будь-кого від участі у Вечері Господній. Так, відкритий гріх виключає винного. Цьому ясно вчить Святий Дух (див. 1 Кор. 5:11). В інших же випадках ніхто не має права виносити рішення про чиюсь неготовність. Бог не дозволив людям судити, кому дано брати участь у Вечері, а хто цього не вартий. Бо хто може читати в серці? Хто може відрізнити пшеницю від полови? «Так же людина випробовує себе, і так нехай хліб їсть і з чаші хай п’є». «Тому, хто їстиме хліб цей чи питиме чашу Господню недостойно, буде винний супроти тіла та крови Господньої». «Хто їсть і п’є негідно, той їсть і п’є осуд собі, не розмірковуючи про Тіло Господнє»  — Ось така позиція нашої церкви щодо цього питання.

Бо Син Людський іде, як призначено; але горе тому чоловікові, хто Його видає!

Благословень вам, хай Бог буде з вами.

Артур Карієв – бакалаврант богослов’я


Рубрика: Вопрос служителю

Комментарии (1):

  • Олександр

    |

    Шановний Руслане. Саме головне, — дитина має розуміти, що таке «Вечеря Господня». Згідно Біблії, це єдине християнське свято, яке Христос заповідав особливим чином святкувати: «А коли настав час, сів до столу, і апостоли з Ним. І промовив до них: Я дуже бажав спожити цю пасху із вами, перш ніж муки прийму. Бо кажу вам, що вже споживати не буду її, поки сповниться в Божому Царстві вона. Узявши ж чашу, і вчинивши подяку, Він промовив: Візьміть її, і поділіть між собою. Кажу ж вам, що віднині не питиму Я від оцього плоду виноградного, доки Божеє Царство не прийде. Узявши ж хліб і вчинивши подяку, поламав і дав їм, проказуючи: Це тіло Моє, що за вас віддається. Це чиніть на спомин про Мене!» (Луки 22:14-19).
    Всі люди мають право, і БАЖАНО, щоб вони були присутні на цьому святі. Але дуже важливо щоб вся у тому числі і діти розуміли значення цієї події. Ті хто знає це, розуміють, що не всі мають право приймати символи, — пити з чаши та їсти хліб (незаквашений хліб). На це мають право тільки християни, з якими було укладено Новий Заповіт на крові Христа. Це обмежене число християн. Їх чітке число обозначене у Святому Письмі. Якщо у Вас виникли питання пишіть assistance.in@gmail.com або телефонуйте +38 (067) 445 10 48


RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитата) - выделите курсором текст в окне комментария и нажмите одну из кнопок форматирования [B, I, Quote].
Если вы желаете исправить свой комментарий или удалить его, напишите нам в редакцию.
Ознакомьтесь с нашими правилами публикации комментариев.

© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2022
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH.
Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)

Интернет-газета "ПУТЬ"