Корінь любові — корінь боротьби
Не боюся померти, Жити мертвим боюсь. С. Рачинець
Білл і Він мандрують осіннім лісом. Змучені, голодні, вони ніяк не можуть знайти дорогу до річки. Бо там — люди, там — спасіння. Раптом Білл залишає Його. Він шукає друга, але розуміє, що даремно. І хоч Йому самотньо, голодно і холодно, Він не хоче здаватися, аби впасти у руки смерті. Він ловить риб і живими їх ковтає. Голод, здається, скоро просто з’їсть Його. Побачивши якісь ягоди, теж зриває їх і намагається ними втамувати голод. Після цього Йому ще більше хочеться їсти, але Він іде далі…
Сіро на небі — сіро на душі. Він збився з дороги, підвернув ногу, але віра в перемогу життя над смертю додає Йому сил. Навіть зустріч з голодним і пораненим вовком не лякає Його, а спонукає вперто йти далі. «Хто кого з’їсть: — думає Він. — Я — його, чи він — мене? Хто кого переможе? Хто з нас більше любить життя?» Підвівши голову, Він раптом побачив корабель і зрозумів, що це останній подарунок долі.
Незгасна віра в перемогу життя врятувала Його. Живе по-справжньому тільки той, хто переніс боротьбу. Чому такий закон?
Сподіваюся, з перших рядків статті ви згадали сюжет оповідання Джека Лондона «Любов до життя». Автор головному героєві, як бачимо, не дає імені. Чому? Можливо, тому, аби розкрити читачам вічний закон буття: усі, хто так щиро цінує життя, готові пройти навіть перед очима голодної смерті. Але це їх не лякає, а духовно загартовує. Він — це кожен із нас. Чи є ви Ним, чи, можливо, нарікаєте на Бога, якщо трапляються труднощі?
Боротьба — захисна реакція організму. Тому більш духовно стійкими є ті, хто пройшов випробовування мужньо. Чи добре, що Бог посилає нам проблеми? Пригадуєте, перші християни молилися: «Господи, дякуємо Тобі, що у нашому житті є не тільки радісні дні, а й сумні, дощові, грозові. Якби їх не було, життя стало безплідним, перетворилося б у пустелю.»
Чи прагнемо ми безхмарного життя? Невже хочемо бути духовно порожніми, мертвими?
Модрина може розмножитися тільки тоді, коли її шишка потрапить у «буревій життя» — зливи, громи, биття об землю. Тоді шишка розколюється, і насіння вилітає на ґрунт. Згодом проростає пагінчик нового дерева.
Після грози у нашому житті обов’язково засяє сонце. От тільки засвітить воно уже по-іншому, бо наше серце вже навчилося бачити різні вібрації життя, і тому намагається черпати правильні уроки з усього, що з нами відбувається. Як результат перемоги духа над темрявою у свідомості розкішно й міцно проросте корінь любові до життя — корінь боротьби.
ВІД ХРЕСТА — ДО ХРИСТА
Проблеми часто душать гірко
Й руйнують цінність почуттів.
Збагнути горе треба вміло,
Аби жар духу не зотлів.
Боротися, коли й знесилля,
Аби любов життю нести.
Останні віднайти зусилля,
Аби не зникнуть в нікуди.
Усі шляхи людини — хресні:
Шліфує їх Господь. А ти
Іди вперед — завзято, чесно…
Ось хрест — тож до Христа іди.
Комментарии (2):
Виктория Попова
| Ссылка на комментарий
Очень актуально. Спасибо 😉
Виктория Попова
| Ссылка на комментарий
И картинка, как всегда, замечательно подобранна! 😉