Інтерв’ю про походження зла

26-05-2016, Комментариев нет Просмотров: 165

PVkjJFbrzbIУ своїй статті «Походження та вирішення зла» я спілкувалася з досить компетентними людьми, студентами богословами, та на їх відповідях ґрунтувала свої думки. А сьогодні, я хочу на ту ж тему, про походження та вирішення зла, поспілкуватися з більш компетентною людиною, на мою думку, пастором церкви Адвентистів сьомого дня Володимиром Васильовичем Фісуном. Володимир вже понад 36 років є служителем церкви.

-Доброго дня Володимире, скажіть будь ласка, якщо усі жителі неба жили у взаємозв’язку між собою, то як один  з них – Люцифер  відокремився від інших і зажадав більшого?

— В Біблії написано, що це є тайна беззаконня, як є і тайна благочестя; тобто  нам не все  відкрито сповна.  Але де що Біблія свідчить нам про це. Спочатку він був створений як добрий, бездоганний янгол, маючи ім’я Люцифер ,що значить – Світоносний (Єзекіїля 28.13-15.) Але згодом він став пишатись  своїм становищем, у його серці з’явилася   гордість,  пихатість (Єзекіїля 28.17), йому  захотілося зайняти престол Самого Бога:  «Ти ж сказав був у серці своєму: Зійду я на небо, повище зір Божих поставлю престола свого, і сяду я на горі збору богів, на кінцях північних, підіймуся понад гори хмар, уподібнюсь Всевишньому!» (Ісаія 14.13-14)  і тому він став cатаною – противником  Божим. Так  завдяки своїй гордині  він відокремився від інших і зажадав більшого —  вирішив  стати вище Бога і  знищів відносини з Ним.

— Поясніть, чому ж тоді Бог, знаючи наперед що буде, не перешкодив янголові-відступнику? Можливо не знищив його взагалі?

-Люцифер почав порочити Божий характер, замінювати Божу істину брехнею.   В третій главі книги Буття можна прослідкувати це. Він почав спотворювати Божий характер, переконуючи, що Він є жорстокий, не люблячий і т.п.  Якщо б cатана почав порочити Божу силу, то Він би міг просто знищити його. Але Божий характер…. Якби Бог знищив cатану, інші янголи сказали б, що cатана був правий. І тому Богові потрібен був час, щоб дати можливість небожителям, побачити істинний характер Божий  та  cатани, і зрозуміти, що Бог є люблячий а cатана — жорстокий. Тому Бог показував свою любов упродовж віків, на Голгофі  і до тепер. Він навіть віддав свого Сина, щоб показати свій характер, свою любов до кожної душі. А вчинки сатани, можна побачити хоча б, з давньої історії Йова, як він випробовував його та знищив усю його родину, а також сьогодні  у щоденних новинах.

-Чому у світі взагалі є гріх? Звідки він пішов?

— Сатана є зачинщиком  усього зла. І все почалося з нього. Апостол Іван говорить:”Хто чинить гріх, той від диявола, бо диявол грішить від початку…”(1 Івана 3.8).

— Чи взагалі можливо було б уникнути гріха?

-Звісно можливо було б. Але таємниця беззаконня цього не відкриває. Бог створив  розумні  істоти з правом  вільного вибору: чи любити Його чи ні,чи служити Йому чи ні. Це був великий ризик зі сторони люблячого Бога але Він інакше не міг бо Він — є ЛЮБОВ і Йому хотілося б щоб і Його творіння також відгукнулося взаємністю. Тому якби не гордість cатани і його бажання зайняти  місце  Бога то, можливо б, і не було гріха.

— Чому великий творець усього, наш Бог не знищив зло у своєму зародку? Адже від нього страждають усі істоти та сам Бог.

— Так,і Сам Бог і Його творіння дуже страждають  від того великого зла і наслідків гріха, що вчинив cатана. Але тому як він є люблячим Богом а не Богом кривдником, він дав час для  всього  розумного творіння зрозуміти його характер і нечестивий характер cатани,як вже говорилося про це раніше. І Він не залишив людей на призволяще. У Ньго ще на початку був приготовлений план спасіння.

— Є теорія, про те, що Бог дав Своїм створінням особливий дар, в якому був указаний шлях порятунку для всесвіту. Цей дар – жертовна смерть на хресті за усі гріхи людства. Бог, послав через цей план, через цей шлях – Євангеліє. Прокоментуйте будь-ласка.

— Так, Євангеліє це добра звістка про те, що грішник має надію на порятунок від вічної смерті завдяки тому, що за ньго віддав своє життя Сам Бог Іїсус на Голгофі і тепер він оправданий. І приймаючи Його вірою як свого Спасителя, він має надію на вічне життя. І вже першим людям, Адаму і Єві був відомий цей шлях спасіння. Про це говориться в Біблії. Ця вістка розповсюджується на протязі усих століть до сьогоднішнього дня доки остання людина не почує її.

— Скажіть, як Господь, Який любить своїх дітей, тобто кожну людину, більш за все, Який за нас віддав Свого Сина у жертву на Голгофі, може просто дивитися на страждання своїх дітей?

-Йому дуже боляче від цього. Він змушений страждати разом з нами, разом зі Своїм Сином, який був розп’ятий на хресті, разом з Іваном хрестителем ув’язненим, а потім і страченим і з усіма йому вірними послідовниками. Гріх прийшов на землю, а ми вже пожинаємо його наслідки. Наслідками гріха є війни, голод, хвороби, смерть, біль. Бог звісно жалкує про те, що гріх взагалі існує. Тому для того, щоб страждання не були вічними, Бог створив план порятунку. У Біблії, книзі об’явлення 21 главі, 3, 4 вірші: «І почув я гучний голос із престолу, який кликав: Оце оселя Бога з людьми, і Він житиме з ними! Вони будуть народом Його, і Сам Бог буде з ними, і Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре, і не буде вже смерті. Ані смутку, ані крику, ані болю вже не буде, бо перше минулося!» Ці слова дають нам надію на краще майбутнє, на те, що Бог введе праведних у землю обітовану, де немає болі та страждань.

— Бог каже, що cатана буде знищений і наступить прекрасне вічне життя. Але чому Він не прийшов досі, а людство чекає на нього?

— Матвія 24:14 «І проповідана буде ця Євангелія Царства по цілому світові, на свідоцтво народам усім. І тоді прийде кінець!». Тобто Бог чекає, щоб усі почули трьохангельську вістку. Поки усі люди, до останнього не почують про Бога. Щоб потім, на суді, ніхто не сказав, що не чув. Приймати чи не приймати вістку і Боже спасіння, особисте діло кожної людини.

— Можливо не усі чекають, і взагалі хто чекає на пришестя Господа? Чи може бути, що люди втратили надію, й змирилися з беззаконням cатани?

-Звісно є ті хто чекає, щирі люди, з щирою душею, ті хто скажуть, як Авакум: «Коли б фіґове дерево не зацвіло, і не було б урожаю в виноградниках, обманило зайняття оливкою, а поле їжі не вродило б, позникала отара з кошари і не стало б в оборах худоби,то я Господом тішитись буду й тоді, радітиму Богом спасіння свого!»( Авв. 3:17-19). Ті, що не дивлячись ні на що, будуть надіятись і казати: « А якщо зле в очах ваших служити Господеві, виберіть собі сьогодні, кому будете служити, чи богам, яким служили ваші батьки, що по тому боці Річки, та чи богам аморейським, що ви сидите в їхньому краї. А я та дім мій будемо служити Господеві».(Ісус Навин 24:15) Є ті, що не чекають зовсім, наприклад: «Бо Димас мене кинув, цей вік полюбивши…». (2 Тим. 4:10). Але є й ті хто ще не знає, тому Господь чекає поки вони дізнаються і зроблять свій вибір.

Олександра Папка

Рубрика: Библейские исследования

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.