Переображений, щоб зміцнити

26-05-2016, Комментариев нет Просмотров: 203

preobrazhenieКоли я навчався у школі, один із предметів який мені не подобався була алгебра. Ну як то кажуть, не було у мене схильності до математики. Хоча викладач докладав зусилля, щоб я щось зрозумів, на заняттях я постійно спав, як фізично так і розумово. І коли приходив час написання контрольної роботи, я звичайно нічого не розумів, тому що на уроках постійно засинав. Щось подібне відбулося і з учнями Христа, коли одного разу на горі вони заснули і втратили перевагу зрозуміти те, що бажав пояснити їм Ісус.

Євангелії від Луки 9:28-36

«І сталось після оцих слів днів за вісім, узяв Він Петра, і Івана, і Якова, та й пішов помолитись на гору. І коли Він молився, то вигляд лиця Його переобразився, а одежа Його стала біла й блискуча. І ось два мужі з Ним розмовляли, були то Мойсей та Ілля, що з’явилися в славі, і говорили про кінець Його, який в Єрусалимі Він мав докінчити. А Петро та приявні з ним були зморені сном, але, пробудившись, бачили славу Його й обох мужів, що стояли при Ньому. І сталось, як із Ним розлучались вони, то промовив Петро до Ісуса: Учителю, добре нам бути отут! Поставмо ж отут три шатрі: задля Тебе одне, і Мойсею одне, і одне для Іллі! Він не знав, що говорить… А як він говорив це, насунула хмара та їх заслонила. І вони полякались, як стали ті входити в хмару. І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся! А коли оцей голос лунав, Ісус Сам позостався. А вони промовчали, і нікому нічого тих днів не казали, що бачили».

Досить незвична і в той же момент дивовижна історія. До того як я почав досліджувати цей уривок, мені завжди було цікаво: Навіщо ця історія? І читаючи її в моєму розумі виникало багато запитань: Яку ціль переслідував Христос коли привів учнів на гору? Чому саме Петро, Іван, та Яків? Чому Христос не взяв із собою всіх дванадцятьох учнів? Що символізує собою переображення на горі? І щоб зрозуміти значення цієї дивовижної події на горі, необхідно подивитися, а що ж відбувалося до цієї події, і після неї. Необхідно подивитися на контекст всієї історії, поглянути на всю картину.

Контекст уривку

  • Події до переображення

Якщо подивитися на увесь дев’ятий розділ Євангелія від Луки, то починаючи з десятого вірша ми читаємо, що Ісус бере своїх учнів, і веде їх у безлюдне місце, біля міста що зветься Віфсаїда. Починаючи з цього вірша Ісус намагається найбільше уваги приділити саме учням.

Але люди у своєму нестримному бажанні бачити Месію і отримати по можливості від Нього зцілення, довідалися про Його місцезнаходження, прийшли до Христа, і Він звичайно їх прийняв. Більше того, Ісус тут звершує чудо нагодування п’яти тисяч людей.

Після цього чуда, ми бачимо, що Ісус, знову намагається усамітнитись зі своїми учнями. Якщо ви уважно читаєте Євангелія, то звісно ви помітили, що кожного разу коли Христос залишався з учнями наодинці, завжди говорив до них надзвичайно важливі речі. Те ж саме Він бажає зробити і зараз. Він хоче сказати їм щось важливе.

Але, перед тим Христос молиться поруч зі Своїми учнями і дає їм можливість визнати свою віру у Нього.

Лк.9:18-21

«І сталось, як на самоті Він молився, з Ним учні були. І спитав Він їх, кажучи: За кого Мене люди вважають? Вони ж відповіли та сказали: За Івана Христителя, а ті за Іллю, а інші, що воскрес один із давніх пророків. А Він запитав їх: А ви за кого Мене маєте? Петро ж відповів та сказав: За Христа Божого! Він же їм заказав, і звелів не казати нікому про це»

 Ми читаємо що учні визнають свою віру в Ісуса. Після цього, Христос розкриває їм справжню суть Своєї місії на землі. Він говорить їм правду про Свої страждання і смерть  Лк.9:22

«І сказав Він: Синові Людському треба багато страждати, і Його відцураються старші, і первосвященики, і книжники, і буде Він убитий, але третього дня Він воскресне!»

Для учнів, слова Христа були як грім серед ясного неба. Вони як і всі юдеї очікували, що Христос, як обіцяний Месія, прийшов на землю, для того щоб відновити царство Ізраїлю. Думаючи, що Царство буде саме на землі, вони не розуміли, для чого насправді прийшов Ісус. Тому тепер, коли Учитель відкрив їм правду, вони не могли цього збагнути. Як так може бути, напевно думали вони? Невже їм так і не доведеться побачити свого Господа на престолі Давида? Невже Він буде зневаженим, відкинутим і вбитим? Тільки уявіть собі, що відбувалося у їхньому розумі!

  • Події після переображення

Пізніше, вже після переображення, Ісус знову говорить учням про Свої страждання і смерть

Лк.9:43-45

«І всі дивувалися величі Божій! А як усі дивувались усьому, що чинив був Ісус, Він промовив до учнів Своїх: Вкладіть до вух своїх ці ось слова: Людський Син буде виданий людям до рук… Проте не зрозуміли вони цього слова, було бо закрите від них, щоб його не збагнули, та боялись Його запитати про це слово»

І далі у 51 вірші цього розділу написані такі слова: «І сталось, коли дні вознесення Його наближались, Він постановив піти в Єрусалим».

Ісус вирішує іти в Єрусалим, там, де Його мали розіп’ясти. Але перед цим відбувається переображення на горі, до якого і після якого, Ісус говорить учням про Свою смерть. Переображення поміщене в центрі, між двома розмовами Ісуса зі Своїми учнями про страждання і смерть, які на Нього очікували. І це не просто так! Переображення пов’язане з подіями, які відбувалися наприкінці життя Ісуса Христа.

  • Петро, Яків та Іван – Чому саме ці учні?

 Зверніть увагу на те, що Ісус, бере з собою на гору лише трьох учнів — Петра, Івана та Якова! Чому саме ці учні? Євангеліє від Марка 14:32, 33 ми читаємо наступне: «І приходять вони до місцевости на імя Гефсиманія, і каже Він учням Своїм: “Посидьте ви тут, поки я помолюся”. І, взявши з Собою Петра, і Якова та Івана, Він зачав сумувати й тужити…». Саме ці учні, які були присутні з Ісусом на горі переображення, були присутні з Ним у Гефсиманії, коли Ісус болісно страждав і готувався принести велику жертву заради людства.

  • Молитва Христа на горі Переображення

Ще один цікавий момент! Коли Христос разом з учнями піднявся на гору, Він починає молитися. І саме тоді коли Він молиться, відбувається переображення. Як ви думаєте, про що молився Ісус? Якщо до переображення і після нього Він говорить учням про Свої страждання і смерть, як ви думаєте про кого і про що Він міг молитися? Послухайте що говорить Дух Пророцтва: «З глибини серця Він молиться за учнів, щоб у годину темряви їхня віра не ослабла… Він молився, щоб їм була явлена слава, яку Він мав з Отцем ще до створення світу; щоб Його Царство могло відкритися людським очам і учні були зміцнені для споглядання цього Царства. Він благає, щоб вони стали свідками відкриття Його божественності, щоб знаходили потішення в час Його найбільших страждань, усвідомлюючи, що Він воістину Син Божий і що Його ганебна смерть становить частину плану спасіння» (Христос — надія світу, [420, 421])

  • Ціль переображення на горі

Тепер ми бачимо усю картину! Ісус усамітнюється зі своїми учнями. Перед тим як іти в Єрусалим, Він говорить їм про Свої страждання і смерть. Він веде їх на гору, де за допомогою переображення, хоче укріпити їхню віру і підготувати їх до страждань які чекають на Нього, як на Агнця, призначеного в жертву за гріх всього світу. Ісус хотів, щоб учні, споглядаючи на переображення, знаходили потішення в час його найбільших страждань. Ви уявляєте, ця велична подія була саме для учнів. Адже після того, як Він повідомив їх про Свою смерть, вони почали сумніватися, чи дійсно Він Той про Якого писали пророки. Усе що відбувалося в той момент на горі було для того, щоб утвердити віру учнів, і розвіяти їхні сумніви.

Переображення — мініатюра Другого Приходу Христа

А тепер ми дамо відповідь на наступне запитання: Що символізує собою переображення для сучасних християн? Що ми можемо почерпнути з цієї історії і який висновок зробимо для себе? Якщо уважно досліджувати цей уривок, то ми бачимо, що Переображення — це Другий Прихід Христа показаний в мініатюрі!

Євангеліє від Луки 9:27 ми читаємо наступні слова: «Правдиво ж кажу вам, що деякі з тут-о приявних не скуштують смерти, аж поки не побачать Царства Божого». Євангелист Матвій говорить: «…аж поки не побачать Сина Людського, що йде в Царстві Своїм». «Деякі з тут-о приявних» — Про кого говорить Ісус? Про трьох учнів яких після цих слів він бере з собою на гору. І що мали ці учні побачити там? — «Сина Людського, що йде в Царстві Своїм», «Царство Боже». Іншими словами, учні мали побачити Другий Прихід Христа.

  • Мойсей та Ілля

Звернемо увагу на ще двох персонажів цієї події — Мойсей та Ілля. Кого вони представляють? Чому саме вони з’явилися до Ісуса? Як ми вже говорили, історія переображення відбувається в контексті двох діалогів Ісуса і учнів про Його смерть, яка незабаром настане. А що відбувалося в кінці життя Мойсея та Іллі? Мойсей хоча і помер, воскрес за словом Господа і був забраний на небо. Ілля, натомість живим був забраний на небо.

Мойсей уособлює тих, що вийдуть з могил при воскресіння праведних. Ілля, узятий на небо не зазнавши смерті, представляє тих, котрі живими зустрінуть Другий Прихід Христа на землю і будуть перемінені. Знову ж таки ми бачимо, що подія, яка тоді відбулася на горі символізує Другий Прихід Ісуса Христа.

  • Переображення відбувається вночі

Ще один важливий момент. Еллен Уайт говорить про те, що переображення відбувається вночі. Коли вона описує Другий Прихід Ісуса Христа, вона говорить, що ця подія відбуватиметься також вночі (Велика боротьба, [635, 636]).

На горі Переображення у мініатюрі був показаний Другий прихід Христа. Учні не розуміли природу Божого Царства і очікували що Ісус прийшов встановити Своє Царство на землі, вже зараз. Але Христос через Переображення показує, яким насправді буде Його Царство і Його прихід. Усе це було зроблено для того, щоб віра учнів не похитнулася, адже незабаром вони мали стати свідками страждань і розп’яття Свого Учителя.

  • І сталося після цих слів днів за вісім…

А тепер зверніть увагу на 28 вірш: «І сталося після цих слів днів за вісім, узяв Він Петра, і Івана і Якова, та й пішов помолитись на гору». «І сталося після цих слів» — Після яких слів? Після слів які записані у 27 вірші: «Правдиво ж кажу вам, що деякі з тут-о приявних не скуштують смерти, аж поки не побачать Царства Божого». Після цих слів, євангелист Лука говорить, що пройшло вісім днів і тоді Ісус бере їх на гору. Але, євангелисти Марк і Матвій говорять зовсім інше.

Мр.9:2; Мт.17:1

«А через шість день забирає Ісус Петра, і Якова, і Івана, та й веде їх осібно на гору високу самих. І Він переобразивсь перед ними»

«А через шість день забирає Ісус Петра, і Якова, і Івана, брата його, та й веде їх осібно на гору високу»

Як бути? Лука говорить 8 днів, а Матвій і Марк 6 днів! Як вирішити цей конфлікт? Дуже просто!

Частка «за», яка виражена в синодальному перекладі прийменником «через», звучить в оригіналі як хосей. Це слово має такі варіанти перекладу: как бы, словно, около, приблизительно. Лука не міг в точності сказати через скільки днів Ісус разом з учнями піднявся на гору. Чому? Тому що він не був очевидцем життя Ісуса Христа, тобто в той момент його не було поруч з учнями. Тому він говорить, що приблизно через вісім днів.

Натомість євангелисти Марк і Матвій говорять з точністю, використовуючи в оригіналі слово «????» (мета), яке перекладається — «после», «спустя». Вони з точністю говорять: «А через шість днів забирає Ісус Петра, і Якова і Івана та й веде їх осібно на гору високу самих» (Мр.9:2; Мт.17:1).

Великий Учитель повідомляє учнів про страждання і смерть, які чекають на нього найближчим часом. Учні засмучені, і тоді Ісус намагаючись відвернути погляди учнів від теперішніх бідності і приниження, спрямовує їх до Свого Пришестя: «Поправді кажу вам, що деякі з тут-о приявних не скуштують смерти, аж поки не побачать Сина Людського, що йде в Царстві Своїм» (Мт.16:28). Він говорить ці слова і перед тим, як піднятись на гору з трьома учнями, Ісус чекає шість днів. Учні, пригнічені смутком і сумнівами, провели шість довгих похмурих днів. І на сьомий день Ісус бере трьох з них і веде на гору Переображення.

  • Паралелі зі Старим Завітом

А тепер зверніть увагу на деякі паралелі!

Коли Господь давав Ізраїлю Свій Закон, скільки днів Слава Божа спочивала на горі Сінай? Давайте прочитаємо

Вих.24:15,16

«І вийшов Мойсей на гору, а хмара закрила гору. І слава Господня спочивала на горі Сінай, а хмара закривала її шість день. А сьомого дня Він кликнув до Мойсея з середини хмари»

Шість днів слава Господня спочивала на горі Сінай, а сьомого дня Господь кликнув до Мойсея з середини хмари і той вийшов на гору. Шість днів Ісус чекав, а на сьомий день Він покликав учнів на гору.

Ізраїль завойовує обіцяну землю. Скільки разів вони обходили місто Єрихон? 13 разів. Шість днів по один раз, і сьомого дня, сім разів вони обійшли місто і завоювали його.

Пам’ятаєте царя на імя Єгоаш або Иоас російською мовою. Скільки було йому років коли він зацарював? Сім років! 2Цар.12:1 (4Царств 12:1). Аталія, дочка Єзавелі намагалася вбити всіх синів Ахазії, але Єгошева дочка Ахазії, викрала Єгоаша і сховала його у храмі. Єгоаш був єдиним потомком царя Давида. Як ви знаєте, саме з насіння Давида мав прийти Месія. Подивіться на стратегію диявола: спочатку він намагався знищити лінію Христа у Єгипті, коли було наказано вбити всіх перворідних в Ізраїлі, а зараз він намагається знищити рід Христа, вбиваючи всіх синів Давида. Шість років Єгоаш переховувався у храмі, а сьомого року він зацарював. Де зараз знаходиться Ісус Христос, син Давидів? У храмі! У небесному храмі! І коли Він прийде вдруге, Він вийде із храму і повернеться на землю, щоб встановити вічне Боже Царство.

Ілля молився про дощ. Скільки разів він молився перш ніж дощ пішов? Сім разів! На сьомий раз з’явилася маленька хмара! Що вона символізує? Прихід Христа!

Знову ж таки, повертаючись до історії з переображенням. Читаючи цю історію, скільки осіб було присутньо на горі у той момент? Сім! Троє на землі — Петро, Яків та Іван. Троє на небі — Мойсей, Ілля та Отець Небесний. І сьомим був Ісус Христос, Який знаходився між небом і землею, як міст, через який  люди могли потрапити на небо.

  • Паралель із сьогоденням

            І остання паралель, яка стосується безпосередньо нас із вами. Скажіть будь-ласка, скільки років нашій планеті? Приблизно шість тисяч років!

2Петр.3:8 ми читаємо наступне: «Нехай же одне це не буде заховане від вас, улюблені, що в Господа один день — немов тисяча років, а тисяча років — немов один день!».

 Пс.89:4: «Бо в очах Твоїх тисяча літ, — немов день той вчорашній, який проминув, і як сторожа нічна…».

Що таке шість тисяч років для особи, яка живе незлічиме число літ? Шість тисяч років для Господа, як шість днів! Чи бачите ви паралель, зв’язок між нашим часом та історією переображення на горі? Шість днів Ісус чекав, і на сьомий день учням було показано в мініатюрі Його Другий прихід. Для Господа шість тисяч років існування нашої планети немов би шість днів. Біблійні факти і паралелі свідчать про те, що Христос прийде після шести тисяч років.

Чи знаходимо ми цю істину Дусі Пророчому? Послухайте що говорить Еллен Уайт стосовно цього. Три цитати:

«Великая борьба между Христом и сатаной, которая длится вот уже около шести тысяч лет, приближается к своему концу, и лукавый удваивает свои усилия, стремясь разрушить план спасения человека и уловить последователей Христа в свои сети» (Маранафа, 2 мая, стр.130).

«Великий план искупления увенчается полным возвращением земле Божественного благоволения. Все, что было потеряно из-за греховной жизни, будет восстановлено. Не только человек, но и земля будет искуплена, чтобы стать вечным наследием послушных. В течении шести тысяч лет сатана боролся за обладание землей. Теперь осуществится первоначальное намерение Божье, которое Он имел при ее творении. «Потом примут царство святые и будут владеть царством навеки» (Дан.7:18)» (Маранафа, 30 декабря, стр.372).

            «Навсегда положен конец разрушительной работе сатаны. В течении шести тысяч лет он действовал по своему произволу, наполняя землю горем, и причинял страдания всей Вселенной. Все творение стенало и мучилось от боли. Теперь творение Божье навеки избавлено от его присутствия и искушений» (Великая борьба, стр.673)

Подібно до того як після шести днів відбулося переображення яке символізує Другий прихід Ісуса Христа, так само і після шести тисяч років історії нашої планети, відбудеться справжній Другий прихід Сина Божого. Але, ми не знаємо коли ці шість тисяч років почалися і коли в точності вони закінчаться. Якщо це відбудеться завтра чи післязавтра, чи готові ми зустріти свого Царя? Мені б дуже хотілося, щоб ми були готові! Але я розумію, що я не готовий зустріти Христа ні завтра, ні післязавтра! І я дякую моєму Богові, що Він ще довготерпить і дає благословенну можливість підготуватися до великого дня.

Сам Отець Небесний показує, яким чином людина може бути підготовлена до подій останнього часу. Історія переображення закінчується словами, які звернені до кожного із нас.

Лк.9:35

«І почувся ось голос із хмари, який промовляв: Це Син Мій Улюблений, Його слухайтеся!»

 Чи виконуєте ви цю пораду у своєму житті? Яким чином сьогодні християнин може слухати Ісуса Христа і здобути сильну віру у те, що Він незабаром повернеться?

Рим.10:17

«Тож віра від слухання, а слухання через Слово Христове»

 Слово Христове! Ця істина, цей факт, постійно повторюється з цього місця. З самого дитинства я пам’ятаю, у проповідях постійно звучали слова: «Читайте Слово Боже, нехай це буде вашим щоденним духовним хлібом!». Ця істина дуже проста, але чомусь її важко прийняти! Та сьогодні я знову і знову поставлю вас перед фактом. Якщо ми, наші сім’ї, не матимемо твердої, надійної основи на Слові Божому, якщо це Слово не стане для нас щоденним хлібом, то ми не зможемо приготуватися до зустрічі нашого Спасителя. Ми не зможемо відрізнити прихід антихриста від приходу Христа. Ми будемо не готові, бо наш розум не буде просвітлений Словом Божим!

Погляньте на трьох учнів Христа. Саме тоді коли мало відбутися переображення, як прообраз другого приходу, вони заснули. Я впевнений, що ви погодитесь — подібне відбувається і в наш час, у нашій Церкві!

Гарі Р. Трумена (не плутати з колишнім президентом США) попереджували про небезпеку. Більшу частину свого життя він прожив на горі Святої Єлени. Хоча гора час від часу здригалася  і хиталась, нічого серйозного не відбувалося, тому Гарі вважав, що його будинок в стані все витримати. Знову і знову влада наполягала на його евакуації. Але знову і знову Трумен відмовлявся. Він не вірив попередженням і порадам. Він утвердився в небезпечній думці що «це теж пройде». Однак він помилився. Відбулося величезне виверження вулкану і вся гора зникла разом з іменем Гарі Трумена.

Так відбувається і сьогодні. Багато людей, дивлячись на ознаки приходу Христа, ніяк не реагують. Але Бог, Ісус Христос сьогодні той самий люблячий Спаситель і величний Цар! Він приймає нас такими якими ми є. Сьогодні Він переображений, щоб зміцнити кожного із нас перед Своїм поверненням на нашу землю! Він пообіцяв, що буде з нами повсякденно, до кінця віку. Він гряде і хоче бачити вас у Своєму Царстві! Тож давайте сьогодні, дозволимо Ісусові приготувати нас до зустрічі з Ним!

Станіслав Прокопець

Ілюстрація

Рубрика: Библейские исследования

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.