Яка висота мого хмарочоса?

26-05-2016, Комментариев нет Просмотров: 234

1385693747_3Хмарочос, який будується в місті Джидда, Саудівська Аравія має назву Kingdom Tower – Королівська Вежа. Висота більше ніж 160-поверхового хмарочосу складе не менше 1000 метрів. Будівництво було розпочато в 2013 і буде завершено в 2018 році.

Вартість хмарочоса становить 1,23 млрд доларів США; Він має стати центром нового району під назвою Королівський центр, в якому будуть жити 80 тис. чоловік. По завершенню будівництва будівля має стати найвищою у світі і першою висотою понад одного кілометра. Перший проект будівлі передбачав висоту близько однієї милі (1,6 км), проте, після аналізу ґрунтів на місці будівництва, висота була знижена до одного кілометра (висота будівлі тримається в секреті до закінчення будівництва, проте відомо, що вона перевищить 1000 метрів).

Висота хмарочосу Королівська вежа буде приблизно як висота гори Кобили. Гора Кобила виникла внаслідок руху тектонічних плит. А хмарочос Королівська вежа виникне внаслідок людської діяльності. Вона буде створена людьми.

Також запланований проект побудувати хмарочоси під назвою Фенікс вежі. Їх планують побудувати в місті Ухань, в Китаї. Висота буде становити 1 км.

Тільки подумайте про цю величезну висоту. Будинок висотою 1 км. З вершини вежі буде видна територія в радіусі близько 140 км. Якщо б цей хмарочос стояв в Рахові, ви б змогли бачити Ужгород. Я знаю, що дехто з ваших дітей навчається в Ужгороді. Ви б змогли через підзорну трубу побачити свого сина або дочку.

Ці, вище перераховані хмарочоси вже розпочали своє будівництво. Але вони ще непобудовані. Чи знаєте ви, який тепер, на даний час, хмарочос є найвищим?

Бурдж Халіфа – найвищий хмарочос у світі, розміщений у місті Дубай, Об’єднані Арабські Емірати. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає 828 метрів і складається з 162 поверхів.

Сьогодні ми можемо спостерігати змагання людей за вищий будинок світу. Кожний намагається увіковічити своє ім’я.

Сьогодні я хочу звернути вашу увагу на ще один хмарочос, який намагалися побудувати люди. Історія будівництва описана в 11 розділі книги Буття.

Як ви вже здогадалися, це будівництво Вавилонської вежі.

Бут. 11:1-9

 1. 1. І була вся земля одна мова та слова одні.

При створенні нашої планети не було багато мов. Була тільки одна. Після потопу, коли з людей залишилися тільки Ной та його сім’я також була одна мова. Ви коли небудь задавали собі запитання, що це була за мова? Можливо українська?

Багато лінгвістів досліджуючи мови, дійсно бачать, що всі мови мають спільні риси, і походять від одної.

«Не буде помилковим і твердження, що існує тільки одна людська мова під усіма широтами, єдина по своїй суті. Саме ця ідея лежить в основі дослідів з загальної лінгвістики» (Сусов И. Лингвистическая универсология // Введение в теоретическое языкознание)

Деякі богослови і дослідники вважають, що це була одна з семітських мов, вірогідніше за все, що це була давньоєврейська.

На жаль ми точно не знаємо яка саме мова була першою.

Хто з вас вивчав у своєму житті іноземну мову? Підніміть будь-ласка руку.

Чи можна її вивчити за один день? Щоб вивчити мову потрібно прикласти багато зусиль і затратити багато часу. Коли я поступив в Духовну семінарію, ми почали вивчати англійську мову, давньогрецьку і тепер, на третьому курсі ми вивчали давньоєврейську мову. Не так уже й легко їх вивчати. Я пам’ятаю, як я годинами сидів виконуючи домашні завдання і вивчаючи нові слова.

В Бучі, де я навчаюся можна побачити цікаву картину. Богослови майже постійно ходять з підручниками або листочками. Що це за підручники і що написано на цих листочках? Це підручники по грецькій мові, а на листочках написано грецькі або єврейські слова.

Чому Бог зробив так, що утворилося так багато мов? Відповідь на це запитання ми отримаємо пізніше. Зараз я запрошую вас прочитати другий вірш:

 1. 2. І сталось, як рушали зо Сходу вони, то в Шинеарському краї рівнину знайшли, і оселилися там.

Нащадки Ноя продовжували жити серед гір, де зупинився ковчег. Але скоро, відступництво багатьох привело до розділення. Життя праведних людей постійно викривало гріхи нечестивих, і вони не хотіли жити поруч з ними. Вони зібралися і пішли шукати собі інше місце.

 1. І сказали вони один одному: Ану, наробімо цегли, і добре її випалімо! І сталася цегла для них замість каменя, а смола земляна була їм за вапно.
 2. І сказали вони: Тож місто збудуймо собі, та башту, а вершина її аж до неба. І вчинімо для себе ймення, щоб ми не розпорошилися по поверхні всієї землі.

Вони вибрали для себе місце – родючу рівнину, де не було багато каміння, щоб побудувати місто. Але це їх не зупиняє, вони винаходять цеглу. Ми часто також стикаємося з перешкодами, але це не повинно нас зупиняти, ми повинні винаходити нові методи і відкривати нові шляхи.

Прийшовши в рівнину, вони вирішили побудувати місто. Хіба це погано побудувати місто і башту?

Хто перший побудував місто? Каїн. Міста були побудовані тими, хто повстав проти Бога. Ми можемо побачити негативний відтінок, який накладає автор на міста. Божі діти жили в наметах і не будували величезні міста.

Тим не менше, просто побудувати місто ще не означає, що вони зробили щось погане. В чому ж тоді проблема?

Вони хочуть зробити собі ім’я. Що це означає?

В книзі Патріархи і пророки с. 118 написано: «Вони задумали побудувати тут місто і вежу — таку величезну, щоб вона стала чудом світу. Все це було зроблено для того, щоб утримати народ від розсіювання. Бог звелів людям розсіятися по всій землі, освоювати і заселяти її. Але будівельники Вавилонської вежі мали намір створити монархічну форму правління, щоб згодом підкорити собі всю землю. Таким чином, їхнє місто стало б центром імперії, його слава викликала б загальне захоплення і поклоніння всього світу і принесла б популярність його засновникам. Велична вежа, що височіє до небес, повинна була стати пам’ятником могутності і мудрості її будівельників, увіковічуючи їх славу у всіх прийдешніх поколіннях»

Ось для чого вони вирішили побудувати місто і вежу. Щоб захопити і підкорити собі всю землю. Щоб прославити і звеличити себе. Багато з них не вірили в Бога і пояснювали причину потопу природними процесами. Але деякі вірили в надприродні сили але повстали проти Бога як це зробив Каїн. Вони не довіряли Божій обітниці, що всесвітнього потопу вже не буде. І башта мала слугувати їм захистом і сховищем від потопу.

Також Бог дав повеління людині населяти Землю, а що вирішили зробити ці неправедні нащадки Ноя? В четвертому вірші написано: «І вчинімо для себе ймення, щоб ми не розпорошилися по поверхні всієї землі».

На жаль в російському перекладі не точно переклали ці слова: «и сделаем себе имя, прежде нежели рассеемся по лицу всей земли»

Насправді на давньоєврейській написано, що вони не хотіли розселятися по Землі. І український переклад точно показує це: «І вчинімо для себе ймення, щоб ми не розпорошилися по поверхні всієї землі».

 1. І зійшов Господь, щоб побачити місто та башту, що людські сини будували її.
 2. І промовив Господь: Один це народ, і мова одна для всіх них, а це ось початок їх праці. Не буде тепер нічого для них неможливого, що вони замишляли чинити.
 3. Тож зійдімо, і змішаймо там їхні мови, щоб не розуміли вони мови один одного.
 4. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі, і вони перестали будувати те місто.
 5. І тому то названо ймення йому: Вавилон, бо там помішав Господь мову всієї землі. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі.

(Буття 11:1-9)

Господь вирішив втрутитися в історію нашого світу.

Хіба Господу необхідно сходити, щоб побачити місто та башту? Хіба Він не Всезнаючий? Так, звісно! В даних віршах використовується антропоморфізм. Богу надаються людські властивості, для того, щоб нам легше було Його зрозуміти.

Також цікаво, що в 7 вірші сказано «зійдімо». Це слово використовується в множині. Цей факт нагадує нам про триєдину природу Бога. Три особи Божества: Отець, Син і Святий Дух.

В шостому вірші Господь говорить: «Один це народ, і мова одна для всіх них, а це ось початок їх праці. Не буде тепер нічого для них неможливого, що вони замишляли чинити».

Нащадки Ноя, які прийшли в Шинеарський край були нечестивими. Вони хотіли прославити своє ім’я, створити імперію і підкорити собі весь світ. Якщо б їхні плани здійснилися, а для цього були всі умови, була одна мова, одна ціль, то зло, яке Бог винищив водами потопу знову запанувало б на всій планеті. І тому Господь втручається, щоб зупинити їх.

Бог мішає мови. Будівничі вже не розуміють один одного. Утворюються мовні бар’єри. Не могло бути і мови про спільну працю. Всюди запанували непорозуміння, безлад, сварки і конфлікти.

Крім цього відбувається ще щось, особливе, що змушує бунтівників визнати Боже правління.

Елена Уайт написала: Небесні блискавки, як свідки Божого гніву, зруйнували верхню частину вежі, і вона впала. І люди змушені були визнати, що на небесах править Бог.

Бог дав повеління розселятися по Землі. Нечестиві нащадки вирішили повстати проти Бога, і піти своїм власним шляхом. Але їм не вдалося.

 1. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі, і вони перестали будувати те місто.
 2. І тому то названо ймення йому: Вавилон, бо там помішав Господь мову всієї землі. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі.

Я хочу наголосити, що наш Бог є дуже люблячим і милостивим. Він не помішав мови тому, що Йому не подобалося будівництво неправедних. Ні! Він це зробив для нашого блага. По Своїй любові. Адже, якщо б плани бунтівників виконалися, тоді праведні, які були нечисельні, були б винищені.

Божий задум виконався, але якою ціною? Господь хотів, щоб вони розселялися по всій землі, і утворювали суспільства, несучи з собою пізнання про Бога, Його заповіді і Його любов. Ной жив після потопу ще 350 років, також Сим, ще 500 років. Завдяки цим вірним Богу людям, нащадки Ноя могли познайомитися з Істиною, з Божими Законами. Але вони не хотіли нічого чути про такі неприємні для них істини, не хотіли зберігати в своїй душі пізнання про Бога, і коли відбулося помішання мов, вони опинилися далеко від тих, хто міг би допомогти їм і розсіяти духовну темряву.

«З милості до них Він змішав мови, позбавляючи їх таким чином можливості здійснити свої цілі. Бог довгий час терпляче зносив беззаконня людей, надаючи їм широку можливість покаятися. Але Він бачить всі їхні обурливі задуми проти влади Його справедливого і святого закону. І час від часу невидимі руки, що тримають скіпетр правління, простягаються, щоб зупинити нечестя. Ці неспростовні докази переконують людей, що Творець Всесвіту, Чия мудрість, любов і істина безмежні, є найвищим Володарем Неба і землі, і ніхто не може безкарно зневажати Його владу»

Сьогодні також є безліч хмарочосів побудованих людьми, які повстають проти Божого правління. Різні лжевчення, так звані наукові теорії, теорія еволюції – все це побудовані людьми вавилонські башти. Сьогодні багато намагаються створити власне царство через накопичування багатств і придбання влади.

Будівництво міста та башти можна розглядати як спробу людини власними силами забезпечити своє майбутнє через технічний прогрес.

Сьогодні ми живемо в останній час нашої планети. Ми можемо побачити як все частіше намагаються об’єднати всі церкви. Екуменізм просувається вперед. В книзі Відкриття цей союз держави та церкви названий Вавилоном. Подібно до того, як в давнину будівничі Вавилонської башти намагалися утворити одну єдину імперію, щоб захопити світ, так сьогодні сатана об’єднує весь світ і будує духовну Вавилонську башту, яка повстає проти Бога. І весь світ скоро об’єднається, щоб знищити церкву Остатку, Божий народ. Але Господь втрутиться і зупинить їх.

На початку я показав вам найбільш високі будинки. Під час Другого приходу Христа всі вони будуть зруйновані.

В Великій боротьбі в 40 розділі написано: «Поверхня землі підіймається й опускається, як хвилі на морі, бо її основи захиталися. Осідають пасма гір. Заселені острови зникають. Люті хвилі поглинають портові міста, що подібно до Содома стали розсадниками розпусти. Великий Вавилон був згаданий перед Богом, «щоб дати йому чашу вина Його лютого гніву…» (Відкр. 16:19). Град величиною в талант виконує свою руйнівну роботу. Найбільш гордовиті міста Землі знищені. Розкішні палаци, на побудову яких великі світу віддали своє багатство, щоб увічнити власне ім’я, на їхніх очах перетворюються в руїни»

В кінці я хочу задати запитання: «Яка висота мого хмарочоса? Яка висота моєї Вавилонської башти, яку я будую повстаючи проти Бога?»

Кожний раз коли людина повстає проти Божого Закону, проти Його волі, вона починає будувати свій хмарочос, свою Вавилонську вежу. У кожного висота цих хмарочосів різна. Можливо в когось 100 метрів, можливо 200, можливо 1 км, але є люди, які не мають Вавилонських веж, вони люблять Бога.. У нас є Слово Боже, Біблія, яке відкриває Господню волю, у нас є праці Духа пророцтва, Елени Уайт. І кожного разу коли ми не хочемо виконувати те, що Бог відкриває нам, ми будуємо Вавилонські хмарочоси.

У числі яких людей ми хочемо бути сьогодні? Серед тих, які повстають проти Божих повелінь, які сумнівають в Його словах і які будуються башти висотою до небес?

Чи серед тих, які оцінили Господню любов і покорилися Його Слову?

Сьогодні Бог хоче навчити нас не повставати проти Нього, а довіряти Йому і любити Його. Господь, Якому ми поклоняємося, любить нас. Він скоро прийде.

Ісус любить нас. Він хоче нам тільки добра. Як Господь зійшов в давнину, щоб подивитися, що побудували люди. Так скоро Він прийде Другий раз, щоб поглянути, що побудували ми.

Бог сьогодні хоче, щоб ми зупинилися, поки не пізно, і перестали будувати Вавилонські хмарочоси.

Назар Проданюк

Ілюстрація

Рубрика: Библейские исследования, Церковь и общество

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.