Хто є справжнім покровителем любові?

15-02-2016, Комментариев нет Просмотров: 250

maxresdefaultУ багатьох країнах 14 лютого відзначається свято закоханих — День святого Валентина. Ми спробуємо дослідити історію свята та визначити справжнього покровителя любові.

Цікаво відмітити, що в історії Римо-католицької церкви є 16 Валентинів і дві Валентини, які мають ранг «святих». Проте щонайменше троє святих Валентинів були римськими мучениками. Один з Валентинів жив у Єгипті приблизно у 100153 роках н. є. і навіть був одним із кандидатів на пост римського єпископа, тобто Папи. У своїх проповідях він звеличував любов у шлюбі. Про обставини його смерті і про місце поховання практично нічого невідомо.

Проте більшість легенд, пов’язаних із святом, розповідають про священика і лікаря з Риму, який жив за часи правління імператора Клавдія ІІ. Відомо, що Юлій Клавдій прагнув збільшити армію імперії, а шлюб вважав перепоною у цьому. Священик Валентин таємно одружував солдатів-легіонерів, за що був ув’язнений та засуджений до страти.

Перед смертю священик та лікар допоміг прозріти дочці тюремника, яка була в нього закохана. І від послання, яке Валентин надіслав цій дівчині напередодні своєї страти, розпочалася традиція надсилати один одному так звані «валентинки». Стратили Валентина 14 лютого 269 року. Його поховали поблизу сучасних воріт Порта-дель-Пополо у Римі, які тепер часто називають «воротами Святого Валентина». Слід зазначити, що там поховано ще одного Валентина, який був єпископом у італійському місті Терні і загинув у 197 році.

Не є загадкою, чому саме Валентина було обрано покровителем кохання. Але варто зазначити, що 14 лютого за часи язичників у Римі влаштовувалось свято Луперкалії, що розпочиналося жертвоприношенням, а закінчувалося так званою «лотереєю», коли хлопці витягували записки на клаптиках паперу з іменем дівчини, яка ставала його статевою партнеркою аж до наступного свята. Заходи проходили на честь римської богині кохання Юнони, а в Італії — національного бога Фавна. У той час саме вони були покровителями закоханих. Лише у 496 році за розпорядженням Папи Римського Геласія I відбулася заміна: язичницькому гулянню надали християнського змісту, змінивши покровителів закоханих.

На сайті Релігійно-інформаційної служби України розміщено інтерв’ю з братом-капуцином Костянтином Морозовим, який наголосив, що свято Валентина не є християнським, а створено «ймовірно для того, щоб витіснити язичницьке свято римських «люперкаліїв», свято плідності і материнства, а у практиці — розв’язної любові і еротизму».

Проте на тому ж сайті розміщено текст бесіди з іншим священником — настоятелем храму у м. Самборі Львівської області Богданом Добрянським, який запрошує всіх відвідати мощі Святого Валентина, привезені до України 13 травня 1759 року з Ватикану. Цікаво відмітити, що у 1969 році покровитель закоханих Валентин був вилучений із календаря святих як такий, чию історичність взяли під сумнів.

Відомий письменник-класик Лев Толстой писав так: «Любов — це безцінний дар. Це єдина річ, яку ми можемо подарувати, і все ж вона у тебе залишається». Отже, виходить, що дійсно тема справжньої любові завжди турбувала людство. Про неї співали, писали літературні твори, створювали художні шедеври. Проте хто ж є покровителем любові та кохання?

Справжня любов має надихати, вона відрізняється щирістю. Провідний німецький філософ Ґотфрід Вільгельм Лейбніц зазначав, що «любов — це знаходити у щасті іншого своє власне». Це жертва заради іншого. Це любов матері, що обирає життя дитини, жертвуючи власним.

Такою є любов Христа, Який врятував людство на хресті від вічної влади гріха. Саме Він заклик?в і демонстрував власним прикладом, як любити ворогів, вибачати ображаючих. Тому, можливо, сучасним християнам слід обрати покровителем любові Того, хто сказав: «Я вічним коханням тебе покохав, тому милість тобі виявляю!» (Єр.31:3)?

Тетяна Кривенко

Фото

Читайте також:

История любви, или как получить спасение, выйдя замуж

Абетка шлюбу

Рубрика: История Церкви, Образ жизни

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.