Коли сексуальність є гріховною

01-10-2013, комментария 2 Просмотров: 3 300

БарьерыГроші, влада і секс – на сьогоднішній день надзвичайно популярні та водночас болючі питання. На жаль, в нашому суспільстві їх суть замовчується. Але її варто відкривати у світлі Слова Божого.

Візьмемо вибірково певні тексти із Старого Заповіту та Нового Заповіту, через які Господь показує нам, як нам правильно користуватися цим великим даром, який отримало людство від Бога, це – дар сексуальності.

Одного разу мене запитали: «Як розуміти біблійний текст книги Вихід, 22 розділ, 15 вірш «А коли хто підмовить дівчину, яка не заручена, і ляже з нею, то нехай дасть їй вино, і візьме її собі за жінку»? Читаючи на перший погляд цей текст, може скластися думка: Ну, зустрілися хлопець і дівчина, у них відбулися інтимні стосунки, інтимний контакт, потім вони оженилися (тому що дати вино – це означає весілля), і все нормально? Але якщо ми будемо читати тільки цей текст, то ми не завжди можемо його правильно зрозуміти. Щоб правильно розуміти Біблію, необхідно знати певні правила трактування, які були сформовані реформацією на основі Біблії. В першу чергу Лютер підняв принцип Соло скриптура – Solo scriptura –Що це означає? «Єдине Писання». Тобто, ми маємо тільки Біблію, яка є для нас критерієм Істини. Те, що написали Отці Церкви, –в якісь мірі воно непогане, воно добре. Але твори Отців Церкви – вони не є критеріями, по яким визначається де – правда, а де – неправда. Біблія – оце є Соло скриптура. Але Реформація висвітлила ще один принцип, надзвичайно важливий вже для тих людей, котрі користуються Біблією, тобто для протестантів. Другий принцип називається Тото скриптура –Totoscriptura. Що це за принцип? Він означає «Ціле Писання». Ми не можемо взяти один текст із Біблії і на основі цього тексту будувати свою теорію. Ми повинні подивитися, як на це питання дивиться вся Біблія, від початку і до кінця. І тому ми скористаємось другим принципом – Тото скриптура – для того, щоб ми могли розуміти значення цього тексту. Тому що в одному тексті не завжди викладена вся інформація. Можливо, інший текст – доповнює.

У Повторенні Закону, 22 розділі ми знаходимо подібні тексти, які даюсь нам розуміння, що ж воно означає? Як нам правильно будувати сімейні відносини? Як повинні хлопці і дівчата, а також мужчини і жінки, які створюють сім’ї, як вони повинні відноситись один до одного. В даному випадку ми акцентуємо на інтимних стосунках, на сексуальності людини.

«Коли хто візьме жінку, і ввійде до неї, але потім зненавидить її, і зводитиме на неї ганьбливі слова, і пустить про неї неславу та й скаже: Жінку цю взяв я, і зблизився з нею, та не знайшов у неї дівоцтва, то візьме батько тієї дівчини та мати її, і віднесуть доказа дівоцтва тієї дівчини до старших міста, до брами. І скаже батько тієї дівчини до старших: Я дав тому чоловікові дочку свою за жінку, та він зненавидів її. І ось він зводить на неї ганьбливі слова, говорячи: Я не знайшов у твоєї дочки дівоцтва, а оце знаки дівоцтва моєї дочки. І розтягнуть одежу перед старшими міста. А старші того міста візьмуть того чоловіка, та й покарають його, і накладуть на нього пеню, сто шеклів срібла, і дадуть батькові тієї дівчини, бо він пустив неславу на Ізраїлеву дівчину, а вона буде йому за жінку, він не зможе відпустити її по всі свої дні. А якщо правдою було це слово, не знайдене було дівоцтво в тієї дівчини, то приведуть ту дівчину до дверей дому батька її, і вкаменують її люди її міста камінням, і вона помре, бо зробила негідність між Ізраїлем на спроневірення дому батька свого, і вигубиш зло з-посеред себе». (Повторення Закону, 22 розділ, вірші з 13 до 21)

Мова йде про інтимні стосунки. Перший інтимний контакт повинен бути в межах сімейних стосунків. І у чоловіка, і у жінки. Такі принципи і правила Божі. І ось Бог говорить, що якщо, наприклад, дівчина вийшла заміж. Звичайно, що жінки – вони у більш невигідній ситуації, порівняно з чоловіками, тому що чоловікам дуже часто все це сходило з рук, те що вони, можливо, мали якісь певні стосунки на стороні. Але в даному випадку говориться про перший інтимний контакт, тому що в цей момент у жінки проливається кров. І якщо знайдено оці знаки, то це – перші стосунки, значить все нормально. У тому випадку, коли цей чоловік знеславив свою жінку, і її батька, то він повинен був заплатити за це штраф і ні в якому разі не повинен був відпустити її. Але якщо не було крові, то цю дівчину побивали камінням, вона помирала.

Народи Сходу до цього дуже строго відносяться і сьогодні. З ранку, коли молоде подружжя вже мало свою першу шлюбну ніч, беруть простирадло, виносять, і ходять по вулиці показують.

Ми живемо у тому суспільстві, де вірність до шлюбу, на превеликий жаль, десь пропадає. Але Бог показує, що вірність до шлюбу і в шлюбі – повинна зберігатись на високому рівні. І коли людина втрачала свою цнотливість – вона розплачувалась за це навіть і своїм життям. Ось так Бог ставиться до інтимних стосунків, які відбуваються поза сім’єю, тобто ДО створення сім’ї.

Повторення Закону 22:22 «Коли буде знайдений хто, що лежить із заміжньою жінкою, то помруть вони обоє, той чоловік, що лежав із жінкою, і та жінка, і вигубиш зло з Ізраїля». Наступний закон говорить, що якщо люди спіймані на перелюбі, – що з ними робили? – смерть, «помруть вони обоє, той чоловік і та жінка». Подивіться, наскільки серйозно Бог ставиться до цього гріха! За інші гріхи потрібно було принести жертву. А цей гріх – він іде на рівні із богохульством!

«Коли дівчина буде заручена чоловікові, і спіткає її хто в місті, і ляже з нею, то виведете їх обох до брами того міста, і вкаменуєте їх камінням, і вони помруть, ту дівчину за те, що не кричала в місті, а того чоловіка за те, що збезчестив жінку свого ближнього, і вигубиш зло серед себе» (Повторення Закону 22:23-24). Фактично – те саме. Хоч вона і не одружена, але вона вже заручена, тобто вже є майбутній чоловік, готуються до весілля; тобто так само смертна кара.

«А як хто на полі спіткає заручену дівчину, і схопить її та й ляже з нею, то помре той чоловік, що ліг із нею, він сам, а тій дівчині не зробиш нічого, нема тій дівчині смертельного гріха, бо це таке, як повстане хто на свого ближнього й уб’є його, така це річ. Бо в полі він спіткав її, кричала та заручена дівчина, та не було кому врятувати її» (Повторення Закону 22:25-27). Ви бачите, що закони Божі – вони є гуманні, вони розуміли ситуацію, в яку попадала людина. Бог сказав, що чоловік, в даному випадку, він був ініціатором, помре, а жінку ніхто не чув; тому закон був в даному випадку на боці жінки.

І ось ми підходимо з вами до того тексту, який і дасть нам відповідь на Вихід, 22 розділ, 15 вірш. Читаємо 28-й текст: «Коли хто спіткає дівчину, що не була заручена, і схопить її, і ляже з нею, і застануть їх, то той чоловік, що лежав із нею, дасть батькові тієї дівчини п’ятдесят шеклів срібла, і вона стане йому за жінку, за те, що збезчестив її, не зможе він відпустити її по всі свої дні». (Повторення Закону 22:28-29). Коли дівчина не була ще зарученою, то фактично чоловік (тому, що в більшості випадків саме чоловіки є ініціаторами таких відносин) – він буде за це покараний. Яким чином? Він тільки штраф заплатить? Ні, він тепер візьме її за жінку, і не матиме права її залишити до кінця свого життя. З даних текстів ми бачимо, як Бог ставиться до інтимних стосунків. Особливо тих, коли між чоловіком і жінкою немає шлюбу .

Але і в Біблії знаходять певні тексти, особливо молоді люди, які намагаються якось виправдати свої стосунки (з дівчиною) до шлюбу. Коли ми відкриваємо книгу Буття, 24 розділ, 67 текст, там написано про Ісаака і Ревеку. Про весілля цієї пари сказано дуже цікаво: «І впровадив її Ісак до намету Сарри, матері своєї. І взяв він Ревеку, і за жінку йому вона стала, і він її покохав. І Ісак був утішений по смерті матері своєї». На перший погляд здається, що вона сподобалася йому, покохали один одного, переспали, а потім вже побралися. Але оцей вираз, «ввів, впровадив» – це не український і не російський вираз. Коли ми подивимось на культуру Давнього Сходу, там весілля триває не дві години, як у нас, і навіть не день.

Бог заклав принцип заповіту при створенні сім’ї. В книзі пророка Малахії, 2 розділ, 14 текст сказано (текст в оригіналі): «… а вона ж твоя подруга, і дружина завіту твого!» – Тобто Бог ясно показує, що це є дружина ЗАПОВІТУ твого. Заповіт складався з таких двох основних частин:

Перша частина – це клятва;

Друга – цю клятву скріплювали жертвоприношенням, тобто кров’ю.

Оце є два важливих моменти, коли укладався заповіт. І ось цей самий момент відбувається і в сім’ї. Коли молоді люди дають клятву, перше – один одному: бути вірним в радості і в горі. І тільки після того та клятва скріплялася кров’ю. І коли жінка в першу шлюбну ніч проливає кров, – це і є та кров, яка скріпляє заповіт.

Так повинно відбуватися в сім’ї, коли молоді даюсь обітницю, і потім у першу шлюбну ніч у жінки проливається кров. А не навпаки: проливається кров, а потім дають клятву. У Бога є порядок: має бути клятва, а потім – проливання крові. Ось чому Церква ставиться до цього питання серйозно. Що має бути спочатку обряд вінчання, коли молоді даюсь обітницю один перед одним. І тільки після того їх оголошують чоловіком і жінкою, і вони отримують право мати повний доступ один до одного і в питанні сексуальності. І ця клятва – вона закріпляється кров’ю.

Сьогодні таке поняття, як «сексуальний гріх» –практично зникло із слововживання людей. Порнографія, що активно афішується у містах, по телебаченню, в газетах, в Інтернеті, всюди! І за це ніхто не відповідає.

Сьогодні люди оцю розпусту назвали дуже хорошим словом – любов. Бог це називає «гидота», Бог це називає «розпуста», а люди це називають «любов». Бог сказав, що перед Кінцем Світу стан у народі буде як в містах Содом і Гомора (свого часу), –тобто повна розпуста.

«А блудниця (в перекладі – повія) не буде з Ізраїлевих дочок …» і далі «..і блудодій (розпусник; чоловік, який посвячений культу проституції; гомосексуаліст) не буде з Ізраїлевих синів». «Не принесеш дару розпусниці й ціни пса (пес – тобто, розпусник) до дому Господа, Бога твого, ні за яку обітницю, бо тож вони обоє гидота перед Господом, Богом твоїм».(Повторення Закону, 23 розділ, 18-19 вірші ). Бог сказав, що такого не буде в Ізраїлі, в народі Божому такого не буде. Господь розуміє тих людей, які спіткнулись, які каються, і Він готовий прийняти таку людину, готовий дати прощення, і людина має право повернутись до Бога. Але коли людина живе цим, і це для неї є стиль життя, – вести такий невпорядкований сексуальний спосіб життя, – Бог каже: такого не буде в народі твоєму.

У Новому Заповіті нічого не помінялось. Апостол Павло пише, у 1 Коринтян, 6 розділ, 9, 10 вірші: «Хіба ви не знаєте, що неправедні не вспадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідоляни, ні перелюбники, ні блудодійники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні злоріки, ні хижаки Царства Божого не вспадкують вони!» Коли дивишся на цей перелік, тут основні дві категорії: ідолопоклонство і сексуальні гріхи. Це те, на що сьогодні (і не тільки сьогодні, а й у всі часи) сатана ловить людство… Це на сексуальні гріхи і на ідолопоклонство.

Звернемо увагу ще на одне цікаве слово блудодійники (грецькою: малакії). Хто це такі? Що це за люди? Коментатори приходять до висновку, що цими словами можуть характеризуватися дві групи мужчин:

Перша –пасивні гомосексуалісти (тобто ті, яких сприймають у ролі жінки).

Друге значення цього слова: люди, які займаються мастурбацією. Коли людина задовольняє свої сексуальні бажання за допомогою самого себе… за допомогою рук та інших частин тіла. Є магазини, які називаються «Секс-шопи». А там оці всякі … штучки… якраз і призначені для мастурбації. Але Бог цього не схвалює! Бог показує, що ті люди, які цим займаються, вони в Царство Боже не ввійдуть! Це є гріх! Це є гидота! І ми повинні це розуміти і пам’ятати. І ми не можемо просто закрити на це очі і сказати: Всі так роблять, ну, давай і ми так будемо робити. Не повинно так бути!

Бог показує Своє відношення і до сексу із тваринами! У книзі Вихід 22:18 Бог каже: «Кожен, хто зляжеться з худобиною, конче буде забитий».

Сьогодні активно пропагується оральний та анальний секс. Чи прийнятне це для християнина? Бог придумав чоловіка і жінку, як ключ і замок… Ключ вставляється в той отвір, який призначений для цього. Автор Е. Вайт пише: «Ваша поведінка в спальні повинна бути такою, щоб ангели не червоніли за вас». Не так, що ми закрилися в спальні, і робимо що хочемо. Навіть і там є певні рамки інтимних стосунків.

Біблія показує чому люди сьогодні творять такі беззаконня. «Бо гнів Божий з’являється з неба на всяку безбожність і неправду людей, що правду гамують неправдою, тому, що те, що можна знати про Бога, явне для них, бо їм Бог об’явив. Бо Його невидиме від створення світу, власне Його вічна сила й Божество, думанням про твори стає видиме. Так що нема їм виправдання, бо, пізнавши Бога, не прославляли Його, як Бога, і не дякували, але знікчемніли своїми думками, і запаморочилось нерозумне їхнє серце. Називаючи себе мудрими, вони потуманіли, і славу нетлінного Бога змінили на подобу образа тлінної людини, і птахів, і чотириногих, і гадів. Тому то й видав їх Бог у пожадливостях їхніх сердець на нечистість, щоб вони самі знеславляли тіла свої. Вони Божу правду замінили на неправду, і честь віддавали, і служили створінню більш, як Творцеві, що благословенний навіки, амінь. Через це Бог їх видав на пожадливість ганебну, бо їхні жінки замінили природне єднання на протиприродне». Як сьогодні це називається? – Лесбіянство. «Так само й чоловіки, позоставивши природне єднання з жіночою статтю, розпалилися своєю пожадливістю один до одного, і чоловіки з чоловіками сором чинили. І вони прийняли в собі відплату, відповідну їхньому блудові». Це гомосексуалізм. «Голубі» – ще так сьогодні їх називають. «А що вони не вважали за потрібне мати Бога в пізнанні, видав їх Бог на розум перевернений, щоб чинили непристойне. Вони повні всякої неправди, лукавства, зажерливості, злоби, повні заздрости, убивства, суперечки, омани, лихих звичаїв, обмовники, наклепники, богоненависники, напасники, чваньки, пишні, винахідники зла, неслухняні батькам, нерозумні, зрадники, нелюбовні, немилостиві. Вони знають присуд Божий, що ті, хто чинить таке, варті смерті, а проте не тільки самі чинять, але й хвалять тих, хто робить таке». (До Римлян 1:18-32). – Вони почули про Бога, але що? – Не захотіли послухати Бога. І через це отримали перевернутий розум… А в результаті цього почали творити всілякі гидоти. Тобто, всілякі сексуальні розбещеності.

Бог у Біблії показує, що Він дав нам прекрасний дар сексуальності. І ця потреба людини задовольняється в сім’ї. Такий задум Божий. При такому житті людина має благословіння. Але коли людина спотворює це, –а це сатана спотворює, то те, що мало бути благословенням, стає прокляттям.

Бог не примушує нас жити тим чи іншим способом життя. Він пропонує нам вибір. Що ми виберемо? Чи жити в сексуальній розпусті? Чи жити в чистоті, і берегти ці святі відносини у рамках сім’ї?

Пастор Володимир Куцій

Рубрика: Библейские исследования, Образ жизни, Семья, Церковь и общество

Комментарии (2):

 • Александр

  |

  І коли жінка в першу шлюбну ніч проливає кров, – це і є та кров, яка скріпляє заповіт.

  Интересная теория, но какие библейские тексты подтверждают такую ассоциацию? Я таких не припомню.

  И в отношении практической части этого принципа — а как быть с вдовой, которая выходит замуж повторно или как быть с женщиной, которую бросил муж и она выходит замуж повторно? Их новые брачные заветы без крови недействительны?


 • Володимир

  |

  Малахії 2:14 А ви ще й говорите: Защо? За те, що засвідчив Господь між тобо й жоно нацтва твого, кій ти невірність вчинив, а вона ж тво подруга, і дружина умови (заповіту) твоєї!
  У Бога був задум, щоб люди не помирали і не розлучалися. Це гріх вносить корективи, де ми вже зустрічаємось із смертю та розлученнями.
  Прочитайте Мт.22:23-32
  Благословінь Вам!


RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.