Непросто написати про надію: названо переможців ІІ Всеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”

29-09-2011, комментария 2 Просмотров: 745

ІI Всеукраїнський конкурс «Репортери надії в Україні» завершився 28 вересня у Львові урочистим нагородженням переможців у приміщенні Українського католицького університету.  Фіналістами стали дванадцять авторів, які зайняли перше, друге і третє місця у чотирьох номінаціях: «Суспільство», «Економіка», «Культура», «Релігія». Автори, які посіли перші місця у кожній окремій номінації, отримали сертифікати на суму у 3000 гривень, статуетки та дипломи учасників конкурсу. Автори, які зайняли другі і треті місця – призи і дипломи учасників конкурсу. Дипломи конкурсу також отримали автори фінальних робіт.

Конкурс  тривав з 6 червня 2010 року. У конкурсі взяло участь понад 800 робіт з усіх областей України та з АР Крим. Понад 250 конкурсних матеріалів надійшло від журналістів. Ще близько 600 робіт протягом року відібрали студенти Магістерської програми екуменічних наук із українських ЗМІ. Кожен конкурсний матеріал було оцінено тричі і відібрано 45 фінальних робіт.

Цей конкурс мало схожий на інші подібні заходи. Тут не оцінюють освіту, статус чи місце праці учасника. Тут не чекають високих фраз і вправно сформульованих висновків. Тут не полюють на VIP-персони і не створюють «героїв-дня». Учасники цих сюжетів не просто середньостатистичні соціальні одиниці, а по-справжньому живі унікальні особистості, які в нелегких обставинах життя здатні не лише жити з високо піднятою головою, але й дарувати надію оточуючим. Якби ви не володіли ногами, — ви б використали свої руки для допомоги іншим? Якби у вас не було рук, — ви б взагалі допомагали комусь? Якби вам залишалось жити лічені місяці, — ви в молились за здоров’я інших? Якби ви… А вони дарують надію іншим.

Сльози з’являлись на очах авторів-переможців, які розповідали, наскільки сильними і зворушливими були їхні переживання пов’язані з цими сюжетами. Надія, про яку вони хотіли розповісти глядачам – стала і їхнім надбанням.

Саме ті роботи, які були просякнуті надією були обрані серед інших, і їхні автори отримали заслужене визнання. Вони справді заслуговують того, аби їх побачили, прочитали, почули.

Приємно було побачити серед членів жюрі, яке оцінювало та нагороджувало переможців справді видатних осіб. До його складу увійшли: український журналіст (проект «Телекритика»), письменник, блогер Отар Довженко; директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) Тарас Антошевський; шеф-редактор, ЗАТ «Телерадіокомпанія Люкс» Парасковія Дворянин; головний редактор газети «Високий Замок» Наталія Балюк; керівник відділу інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету (УКУ) о. Павло Худ; (на жаль, Отар Довженко не зміг бути присутнім на урочистому нагородженні).

Ось перелік переможців конкурсу. Писати – просто. Непросто написати про надію. Ці роботи справді варті вашої уваги.

 у номінації «Суспільство»:

— Перше місце  — Тетяна Кирпа, газета «Гривна», м. Херсон. Матеріал «Я сделал малое из того, что в моих силах, чтобы спасти ребенка» (преса);

— Друге місце — Леніна Бичковська, газета «Факти», м. Рівне. Матеріал «Могу делать абсолютно все: резать, пилить, рубить и даже шить. Правда, иголка крохотная, и приходится повозиться, чтобы продеть нитку в ушко», (преса);

— Третє місце — Оксана Височанська – телеканал «ЗІК», м. Львів. Матеріал «З батьками і без. Контрасти дитячого життя» (ТБ).

у номінації «Економіка»:

— Перше місце — Інна Завгородня, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріали «Екоїсти» (преса).

— Друге місце – Юрій Райхель, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріал «Альтернативний атом» (преса).

— Третє місце — Бражиненко (Александрова) Ксенія, Галяс Олександр, газета «Порто-франко», м.Одеса. Матеріал «Пристанище вечности» (преса).

у номінації «Культура»:

— Перше місце – Оксана Сенишин, ТРК «Люкс», м. Львів. Матеріал «Вишивальниці» (ТБ);

— Друге місце — Леся Вакулюк, телеканал «Інтер», м. Київ. Матеріал «Откуда взялись бойки у Херсонской области» (ТБ);

— Третє місце — Анастасія Мельниченко, журнал «Український тиждень», м. Київ. Матеріал «Культура в законі» (преса).

у номінації «Релігія»:

— Перше місце — Стас та Ірина Матвієнко – студія «VitaGraf», м.Київ. Матеріал «Сюжет про Володимира Тимощука» (ТБ);

— Друге місце — Катерина Щоткіна, газета «Дзеркало тижня», м.Київ . Матеріал «Зароджене життя — що з ним робити?» (преса);

— Третє місце — Юлія Роїк – радіо «Воскресіння», м. Львів – «Християнська сім’я – свята» (радіо).

Ольга Ношин

Ілюстрація: http://www.civicua.org/main/image?t=2&c=2&q=1695165

Фоторепортаж: http://www.chasipodii.net/article/4989/?vsid=b3cdfca42fc13c2f8030f67a5cfabc2f

Від редакції. Тарас Антошевський, директор Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ), повідомив адвентистці зі Львова Ользі Ношин, що її робота “Як б’ється українське серце… на Філіппінах” була одним з претендентів на третє місце в номінації “Релігія”, та запропонував їй працювати в РІСУ.

В сюжеті:

Вперше робота адвентистської журналістки вийшла у фінал всеукраїнського конкурсу “Репортери надії в Україні”

Рубрика: Образ жизни, Социальное служение, Церковь и медиа, Церковь и общество

Комментарии (2):

 • Аноним

  |

  Удивляюсь, что на сайте, имеющем самое непосредственное отношение к ЦХАСД, появляется хвалебная статья, в которой, кроме прочего, описывается, как «студенти Магістерської програми екуменічних наук» отбирают какие-то конкурсные работы. Удивляюсь, что адвентисты принимают участие в подобных конкурсах, где судьями выступают такие люди, как «керівник відділу інформації та зовнішніх зв’язків Українського Католицького Університету (УКУ)». Складывается впечатление, что администрация сайта не отдает себе отчет, какие материалы размещает и как они соотносятся с учением ЦХАСД в отношении католической церкви как системы и экуменического движения.


 • MarynaChala

  |

  Я увидела в статье совершенно иное… и славлю Бога за семена истины посеянные в сердцах «студентів Магістерської програми екуменічних наук», которые читали об адвентистском пилоте — миссионере… «Мы не без меры хвалимся, не чужими трудами, но надеемся, с возрастанием веры вашей, с избытком увеличить в вас удел наш так чтобы и далее вас проповедывать Евангелие,
  а не хвалиться готовым в чужом уделе.» (2 Кор. 10:15, 16)


RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.