«Помнит сердце, не забудет никогда…»

13-05-2011, Комментариев нет Просмотров: 624

Напередодні свята Перемоги сьомого травня Церква Адвентистів сьомого дня та творчий колектив «Патмос» (м. Чернігів) за сприяння Київської міської Ради ветеранів, Ради ветеранів Печерського району в м. Києві організували і провели в приміщенні актового залу Науково-дослідного економічного інституту музичну виставу «Щоденник солдата».

Церква покликана служити суспільству, реагувати на різноманітні прояви його життя. Цими днями вона разом з усім українським народом вшановує пам’ять тих, хто здобув перемогу у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років.

Свідків бойових дій з кожним роком стає все менше. Сьогодні це здебільшого колишні хлопчаки і дівчата, які приписували собі роки, щоб потрапити на фронт, підпільники, партизани. Але організатори присвятили виставу не тільки бійцям, командирам, а й тим, хто працював у тилу на оборону і вирощував хліб, підпільникам і партизанам, тим, хто жив на окупованій території, мученикам концтаборів, блокадникам і шоферам, які возили хліб Дорогою життя, лікарям і медсестрам, – людям, які перемогли.

Крім того, це одна з численних нагод нагадати секулярній спільноті про правдивість біблійних пророцтв (символ глиняно-залізних стоп істукана зі сну Навуходоносора, описаного в книзі Даниїла, як неможливість об’єднання Європи під диктатом однієї особи чи то Гітлера, чи то Сталіна), а головне – про Євангеліє, зацікавленість Бога у спасінні кожного.

Вистава розпочалася з кадрів хроніки і страшних цифр загиблих, закатованих, знищених чоловіків, жінок та дітей.

Головний персонаж вистави – солдат – не промовляє жодного слова зі сцени. Озвучуються лише його листи до матері, жінки та їх листи до нього, думки щодо переосмислення свого життя, звертання до Небес. Так глядачі дізнаються про біль і радість фронтових буднів, життя тилу.

Пісні завжди є відлунням епох та подій. Щиро виконані цього вечора вони підсилювали емоційні переживання бійця, розкривали їх причини («Довоенный вальс», «На безымянной высоте», «Синий платочек», «Мгновения», «Смуглянка», «Катюша», «Поклонимся великим тем годам», «Соловьи», «Майский вальс» і звичайно ж «День Победы»).

Зал підхоплював кожну пісню, гаряче аплодував.

На завершення вечора ветерани отримали квіти, усі гості громади – книжку з духовними роздумами. Сивочолим бійцям були приємні увага Церкви і теплі слова, висловлені пастором Олександром Пролінським.

Оксана Лівшун

Фото Ірини Алієвої

 

Рубрика: Искусство, Образ жизни, Церковь и общество

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.