Корінь любові — корінь боротьби

14-01-2011, комментария 2 Просмотров: 640

e1c173d4b60f21b523c0a3b813631799Не боюся померти, Жити мертвим боюсь. С. Рачинець

Білл і Він мандрують осіннім лісом. Змучені, голодні, вони ніяк не можуть знайти дорогу до річки. Бо там — люди, там — спасіння. Раптом Білл залишає Його. Він шукає друга, але розуміє, що даремно. І хоч Йому самотньо, голодно і холодно, Він не хоче здаватися, аби впасти у руки смерті. Він ловить риб і живими їх ковтає. Голод, здається, скоро просто з’їсть Його. Побачивши якісь ягоди, теж зриває їх і намагається ними втамувати голод. Після цього Йому ще більше хочеться  їсти, але Він іде далі…

Сіро на небі — сіро на душі. Він збився з дороги, підвернув ногу, але віра в перемогу життя над смертю додає Йому сил. Навіть зустріч з голодним і пораненим вовком не лякає Його, а спонукає вперто йти далі. «Хто кого з’їсть: — думає Він. — Я — його, чи він — мене? Хто кого переможе? Хто з нас більше любить життя?» Підвівши голову, Він раптом побачив корабель і зрозумів, що це останній подарунок долі.

Незгасна віра в перемогу життя врятувала Його. Живе по-справжньому  тільки той, хто переніс боротьбу. Чому такий закон?

Сподіваюся, з перших рядків статті ви згадали сюжет оповідання Джека Лондона «Любов до життя». Автор головному героєві, як бачимо, не дає імені. Чому? Можливо, тому, аби розкрити читачам вічний закон буття: усі, хто так щиро цінує життя, готові пройти навіть перед очима голодної смерті. Але це їх не лякає, а духовно загартовує. Він — це кожен із нас. Чи є ви Ним, чи, можливо, нарікаєте на Бога, якщо трапляються труднощі?

Боротьба — захисна реакція організму. Тому більш духовно стійкими є ті, хто пройшов випробовування мужньо. Чи добре, що Бог посилає нам проблеми? Пригадуєте, перші християни молилися: «Господи, дякуємо Тобі, що у нашому житті є не тільки радісні дні, а й сумні, дощові, грозові. Якби їх не було, життя стало безплідним, перетворилося б у пустелю.»

Чи прагнемо ми безхмарного життя? Невже хочемо бути духовно порожніми, мертвими?

Модрина може розмножитися тільки тоді,  коли її шишка потрапить у «буревій життя» — зливи, громи, биття об землю. Тоді шишка розколюється, і насіння вилітає на ґрунт. Згодом проростає пагінчик нового дерева.

Після грози у нашому житті обов’язково засяє сонце. От тільки засвітить воно уже по-іншому, бо наше серце вже навчилося бачити різні вібрації життя, і тому намагається черпати правильні уроки з усього, що з нами відбувається. Як результат перемоги духа над темрявою у свідомості розкішно й міцно проросте  корінь любові до життя — корінь боротьби.

ВІД ХРЕСТА — ДО ХРИСТА

Проблеми часто душать гірко

Й руйнують цінність почуттів.

Збагнути горе треба вміло,

Аби жар духу не зотлів.

Боротися, коли й знесилля,

Аби любов життю нести.

Останні віднайти зусилля,

Аби не зникнуть  в нікуди.

Усі шляхи людини — хресні:

Шліфує їх Господь. А ти

Іди вперед — завзято, чесно…

Ось хрест — тож  до Христа іди.

Світлана Романчук

Рубрика: Библейские исследования, Образ жизни

Комментарии (2):

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.