Коли народився Христос?

06-01-2010, комментария 2 Просмотров: 1 109

grego

За християнською традицією відлік часу нашої ери розпочався від народження Христа, але чи відомо дату Його народження?

По-перше, Христос не хотів, щоб люди зосереджувались на Його народженні, бо в такому випадку значення Його життя, праці і, найголовніше, смерті і воскресіння відсунеться на задній план. Точної дати Його народження не знає ніхто. Між Його реальною датою народження і початком відліку нашої ери є відхилення. Відхилення завдяки розрахункам Римської абати Діонісус Ехігус, який помер між 540-560. Він у календарі, в якому писалося 248 рік Діоклетіана брав 532 рік “Нашого Господа Ісуса Христа”, тому що, вважав гідним продовжувати лічення часу від Христа, а не від чоловіка який був більше тираном ніж імператором. Але він зробив помилку і не одну, тому що не одну систему врахування брали під час керування різних політичних лідерів.

Давайте подивимося, що на основі Біблії, можемо сказати точно і які висновки з цього брати.
Починаємо з Лук. 3, де читаємо, що 15 рік керування кесаря Тиберія як початок роботи Івана Хрестителя. Це приблизно осінь 27-го року н.е. (з цим погоджуються і історики). Коли Ісус хрестився, ми читаємо, що Він мав “біля 30 роки”. Це не означає, що Він мав 30 років, але це були 30-ті роки, бо по єврейськими законами, ніхто не міг бути учителям, якщо молодший за 30.

Друга точна точка, що Ісус народився підчас керування Ірода. І Ірод 4 рік до н.е. в 1 дня місяця Нісан помер. Точно відомо, що в цей час було новомісяччя. Тобто Ісусу потрібно було народитися до 4 року.

Наскільки раніше, чим початок відліку нової ери, народився Ісус?

Третій важний факт, 12 річний Ісус в храмі. Що ми знаємо про цю дату. Знаємо, що підчас Археолоса наступника Ірода це не могло бути, тому що він винищував всіх схожих на месію. І якщо ми порахуємо назад, то вчення 12 річного Христа в храмі відбулося колись весною 9 рік н.е. І тому більш вірогідно, що Ісус народився десь 6 чи 5 року до Н.Е. і весною або найпізніше осінню. На це дає підставу, що у Біблії говоряться про пастухів на полі. (Лк. 2:8-9). Зимою в Палестині також немає пастухів. Дивлячись на це, 5 р. до н.е. в літку була втеча до Єгипту, і 4 р. до н.е. після зими верталися в Палестину, бо тоді помер Ірод. Осінню 27-го року н.е. хрестився Ісус, тому що є відомості про розлив Йордану, тобто більш придатне для хрещення. Весною 31року н.е. Христос помер.

Слід відзначити появу Віфлеємської зірки також. У 1925 році, Пол Шнабель розшифрував знаки вавилонської клинопису. 2000 років тому в таблиці. На цій дошці відзначені напередодні очікувані події в 7 р. до н.е.

Ми не можемо бути настільки точно впевнені в даті народження Ісуса, але це не важливо, але що народився Ісус, і історія християнства почалася, це ще і сьогодні актуальна.

Підготовив Норберт Габор

Рубрика: Библейские исследования, История Церкви, Образ жизни

Комментарии (2):

  • Аноним

    |

    брехня Ісус Христос народився осінню, коли пастухи пасли овець. І точної дати народження немає.


  • Норберт Габор

    |

    Аноним — це правда, що точної дати немає. Я і це не заперечую. Да є варіанти, що Христос народився осінню, а є варіанти, що весною. Залижить від того яких документів ми використовуємо і кому даємо перевагу або кого ігноруємо. Це зовсім немає ніякої різниці, весна, осінь — аби лише відкинути факт зими.


RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.