«Світогляд» з Кембриджу

18-03-2007, Комментариев нет Просмотров: 1 212

14 грудня 2006 року в Харківському національному університеті імені Василя Каразіна відбулась презентація роботи Девида Гудінга і Джона Леннокса «Світогляд. Для чого ми живемо й яке наше місце у світі», допущеної Міністерством освіти й науки України як підручник для вищої школи.
svit.jpg (33.23 Kb)

Монографія становить собою релігійно-філософську працю, що має на меті зіставити найпопулярніші світоглядні системи сучасного світу, залучивши читача до роздумів у цьому напрямі. Видання здійснено Біблійними товариствами в російському (Ярославль, Росія – 2000 і 2004) й українському (Київ, 2004) перекладах.

Перекладав на презентації співробітник Українського біблійного товариства Богдан Качмар, член комісії з підготовки четвертого повного перекладу Нового заповіту українською мовою. Наприкінці презентації секретар Українського біблійного товариства Роман Вовк подарував філософському факультетові університету Біблію.

Присутні мали нагоду отримати в подарунок Новий заповіт в українському перекладі.

svit2.jpg (29.78 Kb)

Девид Гудінг є академіком Кембриджського університету, заслуженим професором грецької й давньогрецької мови.

svit3.jpg (22.74 Kb)

Як і Гудінг, Джон Леннокс є випускником Кембриджу.

Наразі має ступінь доктора філософії. Викладає математичні дисципліни на факультетах фізичних наук, медичних наук, філософії та теології Оксфордського університету. Обидва сповідують християнську віру.

Коментуючи сучасну світоглядну ситуацію, Джон Леннокс зазначив, що вважає постмодернізм хибною концепцією. Він не сприймає сучасний період як еру постмодерну. На його думку, скептицизм як такий – достатньо старий погляд на світ. Наприклад, в Оксфорді релятивістські настрої серед науковців помітно занепадають, бо постмодерн містить у собі посутню суперечність: заперечення абсолютної істини є такою ж абсолютною істиною, яке вимагає віри; й люди є постмодерністами тільки в певних галузях свого життя. Ні про яку відносність цінностей і величин не може бути й мови, коли, скажімо, йдеться про банківський рахунок.

Девид Гудінг додав, що постмодернізм постав з подачі літературної богеми, яка задає моду щодо всі аспектів «правильного» способу життя. Також він є й реакцією на тоталітарні рухи ХХ сторіччя, коли інтелектуали хитались в іншу крайність – світоглядну анархію.

Максим Балаклицький

Фото автора

Рубрика: Церковь и общество

RSS канал Следите за поступлением новых комментариев к этой статье через RSS канал

Оставьте свой комментарий к статье:

Для форматирования своего комментария (жирный, курсив, цитировать) - выделите текст в окне курсором и нажмите одну из кнопок форматирования. Более подробно об этом читайте на странице "Помощь".
Если Вы желаете исправить свой комментарий или удалить его - напишите нам в редакцию.
Запрещается размещать комментарии через прокси-сервера, с целью скрыть свои данные.
Запрещается размещать комментарии с использованием множественных фиктивных имен с целью создать видимость участия в обсуждении группы людей. Постоянные псевдонимы допускаются.
Запрещается размещать в комментариях URL ссылки на статьи, размещенные на сайтах враждебных к Церкви АСД или призывающих к расколу, независимо от изложенного там материала.
Если, по Вашему мнению, какой-то комментарий является оскорбительным или унижающим Вас или Ваши религиозные верования, или является таковым в отношении других читателей - напишите нам в редакцию. Мы рассмотрим этот вопрос, и если нужно, примем меры.
© Интернет-газета "ПУТЬ", 2006-2017
При использовании материалов указывайте эл.ссылку на цитируемую статью, в бумажной публикации – короткую ссылку на наш ресурс. Все права на тексты принадлежат их авторам. Дизайн сайта: YOOtheme GmbH. Техническая поддержка сайта: info@asd.in.ua

Христианский телефон доверия: 0-800-30-20-20 (бесплатно по Украине), 8-800-100-18-44 (бесплатно по России)
или с мобильного: Life (093) 50-157-80, МТС (066) 707-000-5, Киевстар (098) 707-000-5.